روز مجلس
1390/07/26 09:56:37
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد:

توزیع گزارش‌ها یک روز قبل از مطرح شدن در صحن میان نمایندگان

بر اساس مصوبه مجلس گزارش‌هایی که در صحن علنی مجلس مطرح می شود باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از طرح، تکثر و میان نمایندگان توزیع شود.
توزیع گزارش‌ها یک روز قبل از مطرح شدن در صحن میان نمایندگان بر اساس مصوبه مجلس گزارش‌هایی که در صحن علنی مجلس مطرح می شود باید حداقل 24 ساعت قبل از طرح، تکثر و میان نمایندگان توزیع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/9669.jpg توزیع,گزارش‌ها,یک,روز,قبل,از,مطرح,شدن,در,صحن,میان,نمایندگان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در نشست علنی صبح امروز مجلس در ادامه بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس، ماده 6 این طرح را با 155 رای موافق تصویب کردند.

براساس ماده 6 طرح اصلاح موادی از آئین نامه داخلی مجلس عبارت ‌«این دستور به شرط پیشنهاد دولت و یا پانزده نفر از نمایندگان به تصویب مجلس فقط یکبار دیگر قابل تغییر خواهد بود» از ماده 102 قانون آئین نامه داخلی حذف شد.

همچنین براساس این ماده حداقل 50 نفر از نمایندگان می‌توانند از رئیس جلسه مجلس تقاضا کنند گزارش چاپ شده کمیسیون را خارج از نوبت در دستور کار قرار گیرد.

هیات رئیسه می تواند تمام یا بخشی از گزارش های واصله از دستگاه هایی که طبق قانون موظف به ارائه گزارش به مجلس هستند را برای قرائت در دستور کار صحن علنی قرار دهد.

همچنین گزارش هایی که در صحن مطرح می شود باید حداقل یک روز قبل از طرح تکثیر و میان نمایندگان توزیع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet