هفته دفاع مقدس
1390/07/26 11:00:19
سرویس صحن
ونایی با انتقاد از عدم تمکین دستگاه‌های اجرایی به قوانین مجلس:

اهرم‌های نظارتی مجلس، دستگاه‌های اجرایی را وادار به تمکین قوانین نماید

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: مجلس باید با استفاده از مواضع نظارتی خود مثل کمیسیون اصل ۹۰ و دادسرای دیوان محاسبات، دستگاه‌ها را وادار به تمکین به قوانین شورای اسلامی کند.
اهرم‌های نظارتی مجلس، دستگاه‌های اجرایی را وادار به تمکین قوانین نماید عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: مجلس باید با استفاده از مواضع نظارتی خود مثل کمیسیون اصل 90 و دادسرای دیوان محاسبات، دستگاه‌ها را وادار به تمکین به قوانین شورای اسلامی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/61.jpg اهرم‌های,نظارتی,مجلس،,دستگاه‌های,اجرایی,را,وادار,به,تمکین,قوانین,نماید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن بنایی در نشست علنی امروز سه‌شنبه 26 مهرماه در مخالفت با دوفوریت طرح استفساریه بند 16 قانون بودجه 90 گفت: بزرگترین اشکالی که به کار مجلس هشتم وارد است تصویب قوانین متعددی است که به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد اما این قوانین در دستگاه‌های اجرایی معطل ماند.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه مجلس به جای تقویت حوزه‌های نظارتی خود و استفاده از اهرم‌های نظارتی چون کمیسیون اصل 90 و تحقیق و تفحص، تصویب قوانین مکمل را برای حل این مشکل قرار داد، افزود: ما می‌خواهیم از طریق طرح‌های فوریتی و قوانین مکمل موضع انفعالی مجلس را برطرف کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه این رویه موضع انفعالی مجلس را تقویت می‌کند، تصریح کرد: نمی‌شود قوه قانونگذاری، قانون را مصوب کند، صندوق توسعه ملی تشکیل شود، هیات امنای این صندوق انتخاب شوند و هیات امنا مصوبه‌ای را برای خود برگزیند که کل قوه مقننه را به چالش بکشاند.

ونایی اضافه کرد: اینکه ما چند نماینده بیاییم و طرح دوفوریتی را به مجلس بیاوریم؛ به‌ معنای تضعیف مجلس است و بهتر است به جای اینکه طرح‌های دوفوریتی بی‌خاصیت را به تصویب برسانیم از مواضع نظارتی چون کمیسیون اصل 90 و دادسرای دیوان محاسبات، دستگاه‌ها را وادار به تمکین به قوانین شورای اسلامی کنیم.

نماینده مردم ملایر با اعلام اینکه معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی می‌تواند از اهرم نظارتی استفاده کند، گفت: ما باید از جایگاه اقتدار مجلس با دولت استفاده کنیم نه از حوزه انفعالی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet