هدر اصلی
1390/07/26 11:43:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمد دهقانی تاکید کرد:

برخوردهای کج دار و مریز مجلس با وزرا

عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد:روند کاری برخی وزارتخانه ها با مشکل روبروست و ما هم اگر در مجلس به وزرا فشار بیاوریم،کشور دچار اختلال می شود و مدارا و برخی برخوردهای کج دار و مریز مجلس با وزرا به همین دلیل است.
برخوردهای کج دار و مریز مجلس با وزرا عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد:روند کاری برخی وزارتخانه ها با مشکل روبروست و ما هم اگر در مجلس به وزرا فشار بیاوریم،کشور دچار اختلال می شود و مدارا و برخی برخوردهای کج دار و مریز مجلس با وزرا به همین دلیل است. https://cdn.icana.ir/d/019/4662.jpg برخوردهای,کج,دار,و,مریز,مجلس,با,وزرا Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد دهقانی،نماینده چناران و طرقبه و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی،ضمن انتقاد شدید به انفعال وزارت خارجه به پایگاه خبری اعتدال گفت: وزارت خارجه تحت تاثیر و فشارهای جریان انحرافی و بخشهایی از دولت،  در انجام وظایف خود منفعلانه برخورد می کند و اشتباهات استراتژیک  متعددی از این وزارتخانه دیده می شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود:اشتباهات این وزارتخانه و دستگاه دیپلماسی ما در دعوت از پادشاه اردن در زمان به پا خواستن ملت های اسلامی و خیزش بیداری اسلامی، بارزترین نمود تاثیر جریان انحرافی بر دیپلماسی کشور بود و این اقدام نادرست ، موجب گیج کردن دنیا اسلام شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد:ملاقات با وزیر خارجه بحرین نیز از اشتباهات اساسی وزارت خارجه بود و ملاقات وزیر ما با وزیر بحرینی باعث تضعیف نهضت بیداری اسلامی و ملت به پا خواسته بحرین شد.
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: پی گیری جلسه با اوباما هم از بزرگ ترین خبط های وزارت خارجه بود ، که متاسفانه با هدایت جریان انحرافی صورت گرفت و یکی از مقامات ارشد کشور اعلام کرد که ما قصد ملاقات با اوباما را داشتیم اما او قبول نکرد ؛ این کار اشتباه ، منافی سیاست های کلان نظام و اشتباهی بزرگ بود.
وی با اشاره به قضیه انتصاب ملک زاده در وزارت خارجه افزود: اصل حضور آقای ملک زاده در وزارت خارجه کار خطایی بود و مجلس نیز در این باره موضع گرفت و  به جمع آوری امضاء استیضاح آقای صالحی کشیده شد؛ لیکن به نظر می آید این مساله ، نشانه آشکار خطرات جریان انحرافی برای سیاست خارجی ما است و تاثیر این جریان همچنان در این وزارتخانه باقی است.
عضو هیات رییسه مجلس در ادامه گفت:این احتمال وجود دارد که هنوز ملک زاده در آنجا جولان می دهد و در دیپلماسی خارجی کشور ما موثر است ؛ حضور وی در وزارت خارجه حتی بدون پذیرفتن سمت ، به صلاح نیست.
دهقانی اضافه کرد: تمام وزرای کابینه به نوعی تحت فشار جریان انحرافی قرار دارند، این وزرا ، وزرای نظام هستند و وزرای جریان انحرافی نیستند ؛ ما به آنها رای داده ایم و از آنها پشتیبانی می کنیم ، آقای صالحی نیز فردی متدین است و از او حمایت می کنیم و البته می دانیم که ایشان مثل باقی وزرا تحت فشار جریان انحرافی هست.
وی در خاتمه گفت:روند کاری تمام وزارتخانه ها به علت قدرت و فشار جریان انحرافی با مشکل روبروست و ما هم اگر در مجلس به وزرا فشار بیاوریم ،کشور دچار اختلال می شود و مدارا و برخی برخوردهای کج دار و مریز مجلس با وزرا به همین دلیلی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet