هدر اصلی
1390/07/26 14:14:33
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/23

لاریجانی: آمانو نگاه مردم ایران به ژاپن را تغییر ندهد

علی لاریجانی در حاشیه اجلاس بین‌المجالس که در برن سوئیس در حال برگزاری است با رئیس مجلس ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.
لاریجانی: آمانو نگاه مردم ایران به ژاپن را تغییر ندهد علی لاریجانی در حاشیه اجلاس بین‌المجالس که در برن سوئیس در حال برگزاری است با رئیس مجلس ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11808.jpg لاریجانی:,آمانو,نگاه,مردم,ایران,به,ژاپن,را,تغییر,ندهد Icana

 به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به سوئیس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در مجمع بین‌المجالس جهانی در برن سوئیس حضور دارد، در ادامه دیدارهای دوجانبه خود در حاشیه برگزاری سومین روز این اجلاس با تاکاهیرو یوکومیچی رئیس مجلس ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار لاریجانی با تاکید بر حمایت ایران از تحولات اخیر منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران روند مثبتی در پیش گرفت اما متاسفانه در قبال این تحولات، آمریکایی‌ها از دیکتاتورهای منطقه حمایت کردند و همین رویکرد آمریکا باعث اختلاف‌نظر بین ایران و این کشور شده است.

لاریجانی ضمن اشاره به فشارهای سیاسی آمریکا به آژانس بین‌المللی اتمی تاکید کرد: چنین رویکردی حیثیت نهادهای بین‌المللی را مخدوش می‌کند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به ملیت ژاپنی رئیس آژانس بین‌المللی اتمی افزود: نگاه مردم ایران به ملت و دولت ژاپن نگاه مثبتی است، اما نحوه عملکرد یوکیا آمانو در تغییر نگاه ایرانیان می‌تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس مجلس ژاپن نیز با اشاره به سوابق تاریخی و عمیق دو کشور بر گسترش روابط به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet