خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/07/26 15:50:07
سرویس اجتماعی
عباسپور:

آیین‌نامه بازنشستگی استادان دانشگاه به اصلاح نیاز دارد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اعلام اینکه آیین‌نامه بازنشستگی استادان نیاز به اصلاح دارد از پیگیری دلایل بازنشسته شدن بیش از ۲۵ عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و تاکید کرد که بازنشستگی باید با یک تامل و تفکر انجام شود و نمی‌توان چیزی نوشت و مطابق آن عمل کرد.
آیین‌نامه بازنشستگی استادان دانشگاه به اصلاح نیاز دارد رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اعلام اینکه آیین‌نامه بازنشستگی استادان نیاز به اصلاح دارد از پیگیری دلایل بازنشسته شدن بیش از 25 عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و تاکید کرد که بازنشستگی باید با یک تامل و تفکر انجام شود و نمی‌توان چیزی نوشت و مطابق آن عمل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8441.jpg آیین‌نامه,بازنشستگی,استادان,دانشگاه,به,اصلاح,نیاز,دارد Icana

علی عباسپورتهرانی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره آیین‌نامه بازنشستگی استادان دانشگاه که از سوی وزارت علوم ارائه شد، اظهار کرد: نظر ما بر این است که70 تا 80 درصد این بخشنامه مناسب است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: در این بخشنامه برای یک استاد سن بازنشستگی 70 سال در نظر گرفته شده؛ اما اگر استاد نمونه باشد تا سه سال دیگر می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از استادان به دنبال دریافت امتیازهای ارتقا نیستند، گفت: برخی از استادان فقط به کار تدریس مشغول هستند؛ اما حالا که موضوع بازنشستگی جدی شده فرصتی ندارند و باید بازنشسته شوند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تصریح کرد: یکسری محدودیت‌هایی در این آیین‌نامه وجود دارد که از وزیر علوم خواستیم تا جایی که امکان دارد اصلاح شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، همچنین در رابطه با بازنشسته شدن بیش از 25 استاد دانشگاه صنعتی شریف، تاکید کرد: اگر این افراد واقعا رکود علمی داشتند ما مخالف نیستیم؛ اما معتقدیم باید فرصت داده شود، ضمن اینکه به مسئله آموزش در کنار تحقیقات نیز باید توجه شود.

به گفته عباسپور، بازنشستگی باید با یک تامل و تفکر انجام شود و نمی‌توان چیزی نوشت و مطابق آن سنجید، البته ممکن است مسائلی وجود داشته باشد که با درایت رییس دانشگاه و وزیر علوم قابل رفع است.

وی ادامه داد: به طور قطع ما با آقای دانشجو صحبت می‌کنیم؛ چرا که برخی از این همکاران سابقه بسیار خوبی دارند و ما نباید دانشجویان را از حضور این استادان محروم کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet