شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/08/02 09:40:52
سرویس اقتصادی
یوسف‌نژاد:

تولید ریتم هماهنگ صادرات

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بخش صادرات بسیار مرتبط و تنگاتنگ با تولید است، گفت: با تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت باید صادرات تولیدمحور و تولید صادرات محور مدنظر قرار بگیرد.
تولید ریتم هماهنگ صادرات سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بخش صادرات بسیار مرتبط و تنگاتنگ با تولید است، گفت: با تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت باید صادرات تولیدمحور و تولید صادرات محور مدنظر قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5721.jpg تولید,ریتم,هماهنگ,صادرات Icana

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در آستانه روز ملی صادرات     (29 مهر) گفت: ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و معدن از همین‌رو مدنظر مجلس و دولت بود تا رابطه دوجانبه تولید و صادرات حفظ شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا پیش از این سیاستگذاری درباره تولید و صادرات به صورت مجزا انجام می‌شد، افزود: با تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت رابطه تولید و صادرات یک رابطه دوجانبه شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای صادرات خوب باید تولید مناسب داشت، تصریح کرد: باید معیارهای فنی، استانداردها و ملاک‌های مشتریان خارج از کشور در تولید مدنظر قرار بگیرد و بسته‌بندی و شیوه‌های مناسب صادرات نیز از جانب تولیدکنندگان رعایت شود.

یوسف‌نژاد با بیان اینکه دولت و مجلس باید قوانین تسهیل‌کننده و ایجاد کننده انگیزه‌ برای تولیدکنندگان مصوب و اجرا کنند، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف کشور روند صادرات تقریباً متوسط بوده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه صادرات برخی از محصول‌ها وجود دارد، گفت: کشور ما در صادرات محصول‌های کشاورزی به‌ویژه محصول‌های باغی دارای مزیت نسبی در تولید و صادرات است و امیدواریم با تشکیل وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در امور صادراتی تسریع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet