روز مجلس
1390/07/26 18:23:25
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا خبرداد:

تصویب نحوه نظارت مجلس بر منتخبان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس از تصویب نحوه نظارت مجلس بر منتخبان و نظار خود در این کمیسیون خبرداد.
تصویب نحوه نظارت مجلس بر منتخبان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس از تصویب نحوه نظارت مجلس بر منتخبان و نظار خود در این کمیسیون خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/972.jpg تصویب,نحوه,نظارت,مجلس,بر,منتخبان,در,کمیسیون,تدوین,آیین,نامه,داخلی Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با اشاره به بررسی طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در صحن علنی، گفت: ‌در هنگام رسیدگی به این طرح برخی مواد برای بررسی بیشتر به کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی برگشت که اعضا در جلسه امروز- سه‌شنبه ۲۶ مهرماه- درباره آن‌ها تصمیم گیری کردند.
نماینده آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مقرر شد نمایندگانی که از مجلس برای عضویت در دستگاهای مختلف همچون شوراهای نظارت یا کمیسیون ماده ۱۰ احزاب رأی می‌گیرند در قبال آن به نهادقانون‌گذاری پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: در صورت تصویب مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی در صحن علنی، از این پس اگر ۲۵ نماینده خواستار ارائه گزارش از سوی نظار یا منتخبان مجلس شدند آن افراد موظف هستند تا درباره حوزه مسئولیت خود به سوالات مجلس جواب دهند.
سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: ‌ اگر گزارش ناظر یا منتخب مجلس نتواند اکثریت نمایندگان را قانع کند حتی ممکن است که وی از مسئولیت خود عزل شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet