هدر اصلی
1390/07/26 19:54:53
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/29

رییس مجلس کلمبیا : به دنبال برقراری روابط بیشتر با ایران هستیم

رییس مجلس کلمبیا در دیدار با علی لاریجانی با اشاره به اینکه در کلمبیا سیاست زیر نظر آمریکا شکل نمی گیرد گفت: کلمبیا استقلال سیاسی دارد و قصد توسعه روابط با ایران را دارد.
رییس مجلس کلمبیا : به دنبال برقراری روابط بیشتر با ایران هستیم رییس مجلس کلمبیا در دیدار با علی لاریجانی با اشاره به اینکه در کلمبیا سیاست زیر نظر آمریکا شکل نمی گیرد گفت: کلمبیا استقلال سیاسی دارد و قصد توسعه روابط با ایران را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/11866.jpg رییس,مجلس,کلمبیا,:,به,دنبال,برقراری,روابط,,بیشتر,با,ایران,هستیم Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به سوئیس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در اجلاس صد و بیست و پنجم مجمع بین المجالس جهانی در برن به سر می برد در ادامه دیدارهای خود در حاشیه برگزاری سومین روز این اجلاس با رییس مجلس کلمبیا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار لاریجانی  با تاکید بر اختلاف نظر میان ایران و آمریکا در مورد مسایل منطقه گفت: ما از نهضت های دموکراسی خواهانه منطقه دفاع کرده ایم و همواره بر تعیین حق سرنوشت این ملت ها توسط مردم تاکید داشته ایم.

رییس مجلس کلمبیا نیز در این دیدار با ابراز علاقه نسبت به افزایش رابطه با تهران گفت: ما ابعاد مختلف تحولات خاورمیانه را رصد می کنیم و امیدواریم مردم بتوانند به خواسته های مورد نظرشان برسند . وی با تاکید بر اینکه در کلمبیا سیاست توسط آمریکا شکل نمی گیرد گفت: به همین دلیل تصمیم گرفته ایم با همه کشورها ارتباط دیپلماتیک برقرار کنیم و در توسعه روابط با ایران نیز مصر هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet