اربعین حسینی
1390/07/27 10:11:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان تاکید کرد:

ضرورت بررسی نقاط قوت و ضعف یک ساختار متفاوت از نظام کنونی

قائم مقام حزب موتلفه معتقد است:موضوع تغییر ساختار نظام سیاسی کشور از ریاستی به پارلمانی بستگی به زمینه های این موضوع و تحولات اجتماعی دارد.
ضرورت بررسی نقاط قوت و ضعف یک ساختار متفاوت از نظام کنونی قائم مقام حزب موتلفه معتقد است:موضوع تغییر ساختار نظام سیاسی کشور از ریاستی به پارلمانی بستگی به زمینه های این موضوع و تحولات اجتماعی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/9937.jpg ضرورت,بررسی,نقاط,قوت,و,ضعف,یک,ساختار,متفاوت,از,نظام,کنونی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛اسدالله بادامچیان درخصوص اظهارات اخیر رهبرمعظم انقلاب درباره امکان تغییرساختار کنونی از ریاستی به پارلمانی، با بیان اینکه رهبر انقلاب در سفر خود به کرمانشاه، استراتژی دهه چهارم انقلاب را تبیین فرمودند،به خبرآنلاین افزود:معتقدم باید یک تحول عمیق همه جانبه پدید بیاید.همانطور که رهبر انقلاب تصریح کردند که آرمانها پیرشدنی نیستند،اما ساختارها امری قابل انعطاف هستند و امکان تغییرآنها امکان پذیر است.

وی ادامه داد:ما یک مبنا و آرمان اصیل داریم که حکومت اسلامی است که چارچوبه آن مشخص است ،ولی به مقتضای شرایط امکان تغییر آن وجود دارد.
نویسنده کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی با اشاره به  شرایط دوران حکومت پیامبر اسلام،ادامه داد:نوع نظام حکومت پیغمبر اسلام نظام نبوی بود که مختص ایشان بود و در آن پیامبر خودش در مقام شارع و قانون گذار رفتار می کرد. اما بعد از رحلت پیامبر اکرم ما درغدیرخم، با نظام  امام معصوم مواجه ایم که در دوران غیبت امام زمان به حکومت غیرمعصوم تبدیل شد که حکومت سربداران نمونه آن است.
 
وی با اشاره به طرح حکومت« جمهوری اسلامی»از سوی امام راحل در دوران معاصر،افزود:امام با طرح نوع حکومت جمهوری اسلامی جمهوریت و اسلامیت را یک جا جمع کرد و البته وقتی اشکالاتی را در آن دیدند، دستوربازنگری قانون اساسی را به  مسئولان دادند و موضوع  دو ریاستی قوه مجریه، تبدیل به تک ریاستی شد.
 
بادامچیان با بیان اینکه اگر امروز شیوه مترقی تری که آزادی ها و مسئولیت پذیری بیشتری دارد، نباید در خصوص آن جزم اندیشی داشته باشیم، گفت: اینکه درنظام ریاستی انتخاب رئیس دولت  را به عهده نمایندگان ملت بگذاریم بهتر است یا ازطریق رای مستقیم ملت حرکت کنیم،موضوع یک بحث علمی است که ذهن همه متخصصان فن را فعال می کند ،و به همین علت رهبر انقلاب این موضوع را در میان نخبگان دانشگاهی طرح کردند تا در زمینه بحث آن در مجامع حوزوی و دانشگاهی بازشود.
 
قائم مقام حزب موتلفه اسلامی درخصوص دلیل طرح این موضوع در این برهه از انقلاب،گفت:نظام جمهوری اسلامی حکومت مردمی است  که چارچوب آن رابطه امت و امامت است و امام هرچه را که بخواهد اجرایی کند، اجازه بحث در خصوص آن را در میان مردم می دهد.
 
نماینده مردم تهران درمجلس در پاسخ به این پرسش که چقدر احتمال می‌دهید اختلاف نظر‌های مجلس و دولت در ابراز این موضوع از سوی رهبری مؤثر بوده باشد،‌گفت: 32 سال حکومت ما زمینه خیلی از تحولات و بازنگری ها را ایجاد کرده است و اینکه بخواهیم بگوییم استراتژی یک نظام را روابط دو قوه در یک دوره تغییر می دهد،منطبق با واقعیات نیست.
عضو کمیسیون شوراهای مجلس درپاسخ به اینکه فکر می‌کنید آینده دوری که رهبری انقلاب به آن اشاره کرده‌اند چند سال آینده است،‌‌ اظهارداشت:بستگی به زمینه های این موضوع دارد.چرا که در تحولات اجتماعی گاهی موضوعی رخ می دهد، که به تغییرات سرعت می دهد.
وی با اشاره به تشکیل کمیته بررسی موضع تغییرساختار نظام سیاسی کشور درمرکز مطالعات حزب موتلفه اسلامی، افزود:نقاط قوت و ضعف یک ساختار متفاوت از نظام کنونی موضوعی است که باید آن را بررسی علمی کرد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet