هدر اصلی
1390/07/27 11:25:10
سرویس فرهنگی
نوباوه وطن با تاکید بر ضرورت هدفمندی برگزاری جشنواره‌ها :

برگزاری برخی جشنواره‌ها اتلاف منابع مالی و انسانی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از برگزاری برخی جشنواره‌های فاقد ضرورت و بدون مخاطب قابل قبول گفت: زمانی که نیاز عرضه مفاهیم جشنواره به جامعه و عدم استقبال مخاطب قابل قبول در جامعه نباشد، جشنواره هیچ نتیجه‌ای جز اتلاف انرژی انسانی و منابع مالی نخواهد داشت.
برگزاری برخی جشنواره‌ها اتلاف منابع مالی و انسانی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از برگزاری برخی جشنواره‌های فاقد ضرورت و بدون مخاطب قابل قبول گفت: زمانی که نیاز عرضه مفاهیم جشنواره به جامعه و عدم استقبال مخاطب قابل قبول در جامعه نباشد، جشنواره هیچ نتیجه‌ای جز اتلاف انرژی انسانی و منابع مالی نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/11709.jpg برگزاری,برخی,جشنواره‌ها,اتلاف,منابع,مالی,و,انسانی,است Icana

بیژن نوباوه وطن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت جشنواره‌ها را فرصت‌های فرهنگی جامعه برای کشف استعداد و رفع نیازهای مخاطبان دانست و گفت: جشنواره‌ها در تمام کشور‌های دنیا و تمامی عرصه‌ها به خصوص عرصه فرهنگی دستاوردهای متععدی را برای جامعه به ارمغان می‌آورد اما مسئله‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد مهندسی فرهنگی این جشنواره‌ها و نیاز‌شناسی برای زمان درست برگزاری آن‌ها است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت وجود منطق زمانی، ساختاری و ماهیتی برای برگزاری جشنواره تاکید و عنوان کرد: برخی جشنواره‌ها در عرصه فرهنگی نهادینه شده‌اند بع این معنی که جشنواره‌ای همانند جشنواره فجر مورد نیاز عرصه تئا‌تر و سینمای کشور است و مخاطب بسیار گسترده‌ای دارد و فعالان این عرصه نیز برای ارائه تولیدات خود به جامعه به آن نیازمندند.

وی ادامه داد: جشنواره‌ها به معنی عرضه فرصت‌ها است و اگر عرضه و ارائه محصولات جشنواره را بر مسیر منطق و نیاز کار‌شناسانه مدیریت کنیم یعنی در ابتدای امر به اندازه‌ای تولید داشته باشیم که نیاز به عرضه پیدا کنیم و در کنار آن نیاز و آمادگی جامعه برای دریافت محصولات را نیز به درستی درک کنیم و بعد شروع به تدوین و برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره داشته باشیم بی‌تردید مهندسی فرهنگی درستی در عرصه جشنواره‌ها خواهیم داشت اما متاسفانه در بسیاری از جشنواره‌ها این اصول رعایت نمی‌شود.

وی با ابراز نگرانی از روند رو به رشد برگزاری جشنواره‌های بی‌منطق و بی‌هویت تاکید کرد: اگر دو اصل اصلی نیاز به عرضه و وجود تقاضا در جامعه به درستی شناسایی و مدیریت نشود، برگزاری این جشنواره‌ها تنها باعث اتلاف وقت و انرژی می‌شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet