هدر اصلی
1390/07/27 12:29:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نورالله حیدری تاکید کرد:

ضرورت گنجاندن مبحث معماری اسلامی در کتب دانشگاهی

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه روز گذشته خود،با حضور معاون آموزشی وزیرعلوم،ضرورت گنجانده شدن مبحث معماری اسلامی در کتب دانشگاهی و ضرورت بررسی این موضوع در وزارتخانه‌های مرتبط را براساس احکام برنامه‌ پنجم توسعه مورد بررسی قرار دادند.
ضرورت گنجاندن مبحث معماری اسلامی در کتب دانشگاهی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه روز گذشته خود،با حضور معاون آموزشی وزیرعلوم،ضرورت گنجانده شدن مبحث معماری اسلامی در کتب دانشگاهی و ضرورت بررسی این موضوع در وزارتخانه‌های مرتبط را براساس احکام برنامه‌ پنجم توسعه مورد بررسی قرار دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/6148.jpg ضرورت,گنجاندن,مبحث,معماری,اسلامی,در,کتب,دانشگاهی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نورالله حیدری،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معاون آموزشی وزیرعلوم با حضور در جلسه این کمیسیون موضوع‌ معماری اسلامی در کتب دانشگاهی و وزارت‌خانه‌های مرتبط و دستگاه‌های اجرایی بر اساس احکام برنامه پنجم توسعه مورد بررسی قرار داد.

وی به ایسنا تصریح کرد:به دلیل حضور نداشتن نماینده‌ای از وزارت مسکن در این جلسه و از آن‌جایی که باید اطلاع‌ رسانی و هماهنگی میان دانشگاه‌ها صورت گیرد، جلسه روز گذشته با حضور معاون وزیر علوم برگزار شد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در این جلسه، معاون وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری توضیحات مقدماتی را در این زمینه درخصوص احکام برنامه پنجم توسعه و اقدامات وزارت‌خانه متبوع خود ارائه کرد.

حیدری خاطرنشان کرد:سایر اعضای کمیسیون نیز نقطه‌ نظراتی را مطرح کردند مبنی بر این‌که چه اقداماتی باید انجام داد تا به طور عمومی کل جامعه و به طور اخص دانشگاه‌ها و مدارس با معماری اسلامی طراحی و ساخته شوند.

وی با تأکید به اینکه این موضوع بطور جدی در برنامه‌ پنجم توسعه مورد توجه قرار گرفته است، ابراز داشت: در این جلسه تاکید شد تا این موضوع مورد غفلت قرار نگیرد؛ یعنی هم ‌وزارت علوم و هم دستگاه‌های اجرایی این کار را به‌طور جدی در دستور کار خود قرار دهند.

حیدری ادامه داد:پس از مباحث گوناگونی که در این جلسه صورت گرفت، مقرر شد که جلسات ادامه یابد تا کمیسیون مطمئن شود هم کتب طراحی شده در دانشگا‌ه‌ها تدریس و هم ارتباط معناداری میان دستگاه‌ها با دانشگاه‌ها حاصل شده است.

وی بابیان این‌که کمیسیون آموزش وتحقیقات درمقاطع مختلف سال میزان پیشرفت کار را رصد خواهد کرد، خاطرنشان کرد:جمع‌بندی تبادل نظر دراین جلسه این‌ است که نقطه نظرات کمیسیون به مجاری مربوط به شورای عالی معماری و شهرسازی و نهاد‌هایی که در وزارت علوم هستند اعلام شود تا هرچند وقت یکبار جلسه‌ هماهنگی در کمیسیون برگزار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet