روز مجلس
1390/07/27 13:15:14
سرویس صحن
خباز:

تاخیر در ابلاغ اعتبارات، نوشداروی پس از مرگ سهراب است

عضو کمیسیون اقتصادی از تاخیر دولت در بحث ارائه لایحه بودجه سال ۹۰ و نیز تخصیص اعتبارات انتقاد کرد.
تاخیر در ابلاغ اعتبارات، نوشداروی پس از مرگ سهراب است عضو کمیسیون اقتصادی از تاخیر دولت در بحث ارائه لایحه بودجه سال 90 و نیز تخصیص اعتبارات انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6864.jpg تاخیر,در,ابلاغ,اعتبارات،,نوشداروی,پس,از,مرگ,سهراب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه 27 مهر مجلس شورای اسلامی، محمدرضا خباز در تذکری شفاهی با اشاره به زمان ارائه بودجه سالانه کشور از سوی دولت گفت: بودجه امسال با 84 روز تاخیر تدوین شد و برای اولین بار بودجه در سال بعد، تصویب شد اما هنوز اعتبارات بسیار مهم و ضروری هم از جمله اعتبارات خشکسالی ابلاغ نشده است.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس گفت: مردم شهرها و روستاهایی که با تانکر از آب استفاده می‌کنند و به دلیل خشکسالی از محصولات کشاورزی محروم و از این بابت متضرر شده‌اند، تنها امیدشان به زعفران است که قرار شده دولت با تانکر آب دهد تا تنها محصول نجات دهنده زندگی این مردم زعفران باشد.

وی اظهار کرد: مصرانه از دولت می خواهیم اعتبارات را ابلاغ کنند زیرا تا پایان سال چیزی باقی نمانده است و نوشداروی پس از مرگ سهراب نیز خاصیتی ندارد.

وی ادامه داد: دامداران و کشاورزانی که از هستی ساقط شدند، هنوز در انتظار اعلام اعتبارات هستند و بعضی از نقاط کشور نیز که سردسیر هستند و اگر تا یک ماه دیگر به آنها اعتبارات نرسد، این آب و هوا باعث خواهد شد که نتوانند پروژه‌های خود را محقق کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی از هیأت رئیسه خواست این مساله را به عنوان یک تذکر معمولی تلقی نکند بلکه برای آن فکری کند و مردم را از این گرفتاری نجات دهد.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست ساعات پایانی جلسه امروز را بر عهده داشت، گفت: تاخیر سال گذشته دولت در اعلام بودجه، مورد بخث مفصل در هیأت رئیسه قرار گرفت و با توجه به توافق انجام شده و مصوبه هیأت رئیسه موضوع را به رئیس جمهور منتقل کردیم که لایحه بودجه امسال تا آذرماه تقدیم مجلس شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: با پیگیری میرتاج الدینی و دستور رئیس جمهور ستاد مربوطه تنظیم بودجه با سرعت مشغول این کار است و امسال تا تاریخ مقرر خود لایحه بودجه تقدیم مجلس خواهد شد.

وی درباره ابلاغ اعتبارات اظهار کرد: ما از سوی هیأت رئیسه پیگیری می‌کنیم و از میرتاج‌الدینی هم می‌خواهیم که به این موضوع رسیدگی کنند تا اعتبارات در زمان خود ابلاغ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet