هدر اصلی
1390/07/30 15:07:58
سرویس اقتصادی

کعبی:طرح استیضاح وزیر نیرو فعلا 36 امضاء دارد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این خبر که ۳۶ امضا برای استیضاح وزیر نیرو جمع‌آوری شده، گفت: مجید نامجو نتوانسته به تعهداتی که داده عمل کند و حتی حاضر به گفتن آمارها و واقعیت‌ها نیست و این مسئله موجب ترغیب نمایندگان مردم در مجلس برای استیضاح وی شده است.
کعبی:طرح استیضاح وزیر نیرو فعلا 36 امضاء دارد نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این خبر که 36 امضا برای استیضاح وزیر نیرو جمع‌آوری شده، گفت: مجید نامجو نتوانسته به تعهداتی که داده عمل کند و حتی حاضر به گفتن آمارها و واقعیت‌ها نیست و این مسئله موجب ترغیب نمایندگان مردم در مجلس برای استیضاح وی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11830.jpg کعبی:طرح,استیضاح,وزیر,نیرو,,فعلا,36,امضاء,دارد Icana

عبدالله کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: اجرایی نشدن وعده‌های وزیر نیرو اصلی‌ترین علت قانع نشدن نمایندگان مردم  در مجلس از پاسخ‌های مجید نامجو در نشست علنی روز سه‌شنبه 26 مهرماه و همچنین جمع‌آوری 36 امضای نمایندگان مردم در مجلس برای استیضاح او است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در تشریح وعده‌های داده شده از سوی وزیر نیرو، یادآور شد: در زمان استیضاح، وی قول مساعد برای پرداخت بدهی‌های سندیکا و پیمانکاران صنعت برق کشور را داد ولی متأسفانه به این وعده خود عمل نکرده به طوری که این وزارت‌خانه تنها 80 میلیارد تومان به دو نیروگاه خوی و رودشور بدهکار است.

سهم وزارت نیرو از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها 880 میلیارد تومان است

وی، عدم اختصاص یارانه به اداره برق و آب هر استان را علت دیگر ترغیب نمایندگان برای استیضاح وزیر نیرو برشمرد و افزود: متأسفانه دولت تمام یارانه‌های شرکت‌های دولتی را به صورت نقدی در اختیار مردم گذاشته است.

کعبی ادامه داد: سهم وزارت نیرو از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها 880 میلیارد تومان است؛ این مبلغ که به شکل مستقیم از پرداخت قبوض از سوی مردم وارد خزانه‌داری کل کشور می‌شود در اختیار وزارت نیرو قرار نگرفته و صرف پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم شده و دلیل آن هم ضعف مدیریت کلان در این وزارت‌خانه است.

وی بیان کرد: وضعیت نامناسب پایاب سد‌ها، شرایط نامطلوب آب شرب شهر‌ها و روستا‌ها، عدم برنامه‌ریزی به موقع و دقیق اجرای سدها، فقدان استفاده صحیح از آب‌های سطحی و زیرزمینی،عدم رعایت عدالت در توزیع اعتبارات عمرانی و خشکسالی در کشور و به کارگیری مدیران ناکارآمد در وزارتخانه از جمله محورهای استیضاح وزیر نیرو است که بزودی اعلام وصول آن تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد:در چنین شرایطی وزیر باید پاسخگوی نمایندگان مردم در مجلس باشد بگوید که نتوانسته به تعهداتش عمل کند اما متأسفانه وزیر از گفتن واقعیت‌ها پرهیز دارد.

در نشست علنی روز 26 مهرماه مجلس نمایندگان مردم با ۷۹ رای موافق، ۸۸ رای مخالف و ۱۹ رای ممتنع از پاسخ مجید نامجو وزیر نیرو به سوال موسی الرضا ثروتی قانع نشدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet