هدر اصلی
1390/07/28 12:55:34
سرویس سیاسی
سفر رییس مجلس به آسیای میانه/8

پارلمان قرقیزستان سلامت انتخابات رئیس جمهوری را تضمین می‌کند

رئیس مجلس قرقیزستان با بیان این که نخستین مراسم انتخابات ریاست جمهوری در قرقیزستان امری تاریخی است، گفت: پارلمان این کشور سلامت این انتخابات را تضمین می‌کند.
پارلمان قرقیزستان سلامت انتخابات رئیس جمهوری را تضمین می‌کند رئیس مجلس قرقیزستان با بیان این که نخستین مراسم انتخابات ریاست جمهوری در قرقیزستان امری تاریخی است، گفت: پارلمان این کشور سلامت این انتخابات را تضمین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11964.jpg پارلمان,قرقیزستان,سلامت,انتخابات,رئیس,جمهوری,را,تضمین,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به قرقیزستان، صبح امروز –چهارشنبه 27 مهر ماه- در نشست مشترک هیئت‌های پارلمانی دو کشور ایران و قرقیزستان که در ساختمان پارلمان این کشور برگزار ‌شد، "احمد بیک کلدی بکف" رئیس مجلس قرقیزستان از ایران به دلیل کمک‌های سال گذشته به این کشور تشکر کرد.

وی با بیان این که پس از استقلال قرقیزستان مشکلی در روابط  ایران و قرقیزستان وجود نداشته است، افزود: در این مدت مسئولان 2 کشور قراردادهای متعددی را امضا کرده‌اند و پایه‌های اصلی روابط 2 کشور در بیانیه سال 2002 گروه‌های دوستی2  کشور ذکر شده است.

کلدی‌بکف با بیان این که بر اساس تفاهم‌نامه سال 2002 تا کنون 90 سند همکاری میان دو کشور ایران و قرقیزستان امضا شده است، افزود: امضا تفاهم نامه رویداد مهمی است و نقش مؤثری در توسعه روابط میان 2 کشور ایفا می‌کند.

وی با یادآوری این که هم اکنون 70 شرکت معتبر ایرانی در قرقیزستان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، ادامه داد: ایران و قرقیزستان می‌توانند در بخش‌های مختلف اقتصادی و تجار همکاری کنند.

رئیس مجلس قرقیزستان از کمک یک میلیون دلاری ایران برای ساخت مجموعه ورزشی در قرقیزستان تشکر کرد و گفت: سال گذشته تحول‌های عظیمی در قرقیزستان رخ داده است که تشکیل نظام پارلمانی مهم‌ترین این تحول‌های است.

کلدی‌بکف با بیان این که هم‌اکنون وضعیت سیاسی در قرقیزستان ثابت است، تصریح کرد: در ماه اکتبر امسال انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و پارلمان قرقیزستان سلامت این انتخابات را تضمین می‌کند.

رئیس مجلس قرقیزستان تأکید کرد: با توجه به این که مراسم انتخابات ریاست جمهوری که در ماه اکتبر سال جاری برگزار می‌شود، نخستین مراسم انتخابات ریاست جمهوری در قرقیزستان است یک اتفاق تاریخی برای قرقیزستان به شمار می‌رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet