شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/07/28 12:44:52
سرویس سیاسی
سفر رییس مجلس به آسیای میانه/7

لاریجانی: توسعه روابط اقتصادی با قرقیزستان در الویت است

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر به قرقیزستان در نشستی خبری که در سفارت ایران در این کشور برگزار شد با اشاره به گسترش روابط اقتصادی ایران و قرقیزستان گفت: بسترهای لازم برای حضور تجار ایرانی در این کشور فراهم شود.
لاریجانی: توسعه روابط اقتصادی با قرقیزستان در الویت است رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر به قرقیزستان در نشستی خبری که در سفارت ایران در این کشور برگزار شد با اشاره به گسترش روابط اقتصادی ایران و قرقیزستان گفت: بسترهای لازم برای حضور تجار ایرانی در این کشور فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/11954.jpg لاریجانی:,,توسعه,روابط,اقتصادی,با,قرقیزستان,در,الویت,است Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به قرقیزستان، علی لاریجانی در نشست خود با تعدادی از ایرانیان مقیم قرقیزستان که ظهر امروز در سفارت ایران در بیشکک برگزار شد با بیان این که هم اکنون رویداد مهمی در این کشور در حال وقوع است، افزود: ساختار قرقیزستان براساس مدل دموکراسی بنا نهاده شده است که این موضوع یکی از نکات مثبت ارتباط با این کشور به شمار می رود.

لاریجانی در ادامه  با بیان این که در سفر 2 روزه خود به قرقیزستان بر توسعه روابط اقتصادی میان 2 کشور تأکید شد، افزود: باید بسترهای لازم برای حضور تجار ایرانی در این کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: قرقیزستان از بعد از رهایی از بند مارکسیست، حیات خوبی پیدا کرده است و مسئولان این کشور باید در این زمینه گام های دقیقی بردارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فعالیت جامعه المصطفی در قرقیزستان مناسب است و باید حمایت مناسبی از این موضوع شود.

لاریجانی پیش از حضور در سفارت ایران در بیشکک در مسجد امام علی این شهر حاضر شد.

همچنین هیئت پارلمانی ایران به ریاست علی لاریجای پس از حضور در ضیافت ناهار در سفارت ایران در بیشکک برای عزیمت به تاجیکستان راهی فرودگاه ماناس می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet