اربعین حسینی
1390/07/28 15:08:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

دولت آمریکا حق ندارد که با معترضان خشونت‌آمیز رفتار کند

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس از جامعه جهانی دعوت کرد که از حقوق معترضان در آمریکا که با سرکوب دولت این کشور مواجه شده‌اند ،دفاع کنند.
دولت آمریکا حق ندارد که با معترضان خشونت‌آمیز رفتار کند رئیس کمیته حقوق بشر مجلس از جامعه جهانی دعوت کرد که از حقوق معترضان در آمریکا که با سرکوب دولت این کشور مواجه شده‌اند ،دفاع کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/628.jpg دولت,آمریکا,حق,ندارد,که,با,معترضان,خشونت‌آمیز,رفتار,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری خانه ملت؛زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنبش ضد سرمایه‌داری وال‌استریت که با سرکوب نیروهای امنیتی آمریکا مواجه شده است،گفت:سال‌هاست که ملت آمریکا تحت شدیدترین سرکوب‌ها قرار داشته و حتی نمی‌تواند برای بیان اعتراض به سیاست‌های سردمداران کاخ سیاه راهپیمایی مسالمت‌آمیز داشته باشد.
وی با اشاره به آتش‌زدن پرچم رژیم صهیونیستی در آمریکا و اعتراض معترضا وال‌استریت به  کارتل‌های صهیونیستی،به فارس افزود:امروز موج نفرت از رژیم صهیونیستی در آمریکا که سال‌هاست سران این رژیم، اشغالگران صهیونیست را خط قرمز خود می‌دانند،رسیده است. 

"سیاست‌های خصمانه سال‌های اخیر سران کاخ سیاه که با اشغال کشورهای افغانستان،عراق و دخالت در امور دیگر کشورها تداوم دارد،کار را به جایی رسانده است که نه ‌تنها ملت‌های تحت ستم رژیم آمریکا دیگر تحمل این خباثت‌ها را ندارند، بلکه ملت آمریکا نیز علیه سیاست‌های رژیم حاکم بر این کشور قیام کرده است."

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس تصریح کرد:مطالبه امروز ملت‌های خاورمیانه و شمال آفریقا خروج کشورشان از یوغ دیکتاتوری‌های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی است،هدف والایی که امروز مردم جهان در اروپا و آمریکا هم آن را دنبال می‌کنند.

الهیان ادامه داد: ملت آمریکا با قیام خود علیه سیاست‌های کاخ سیاه، پایه‌های کاخ سیاه را به لرزه درآورده‌  اند؛امری که موجب شده که آمریکایی‌ها ادعای رعایت حقوق شهروندی را که سال‌ها از آن دم می‌زدند، زیر پا گذاشته و به سرکوب و بازداشت گسترده معترضان وال‌استریت اقدام کنند.
وی همچنین تأکید کرد:کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی ازجامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی دعوت می‌کند که در برابر سیاست‌های خصمانه سران کاخ سیاه در بازداشت‌ و سرکوب‌ گسترده معترضان وال‌استریت سکوت نکرده و از حقوق اولیه ملت آمریکا دفاع کنند.
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در پایان اظهار داشت:دولت آمریکا براساس قوانین حقوق بشر حق ندارد که با معترضان در نیویورک و شهرهای دیگر آمریکا با خشونت برخورد کند؛ البته آزادی بازداشت‌شدگان هم باید مطالبه جدی جامعه جهانی از رژیم آمریکا باشد.  
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet