اربعین حسینی
1390/07/29 20:49:26
سرویس سیاسی
سفر رییس مجلس به آسیای میانه/21

لاریجانی: ایران جایگاه خاصی در دیپلماسی برای تاجیکستان قائل است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ایران برای تاجیکستان، جایگاه خاصی در دیپلماسی و همکاری‌های دیپلماتیک قائل است، گفت: باید بسترهای لازم برای همکاری آکادمی علوم تاجیکستان و آکادمی ملی ایران فراهم شود.
لاریجانی: ایران جایگاه خاصی در دیپلماسی برای تاجیکستان قائل است رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ایران برای تاجیکستان، جایگاه خاصی در دیپلماسی و همکاری‌های دیپلماتیک قائل است، گفت: باید بسترهای لازم برای همکاری آکادمی علوم تاجیکستان و آکادمی ملی ایران فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10281.jpg لاریجانی:,ایران,جایگاه,خاصی,در,دیپلماسی,برای,تاجیکستان,قائل,است Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به تاجیکستان، عصر امروز جمعه 29 مهرماه هیات پارلمانی به ریاست علی لاریجانی در دومین روز سفر خود به دوشنبه پایتخت تاجیکستان از آکادمی ملی علوم تاجیکستان بازدید کردند.

همچنین علی لاریجانی در جمع اعضای این آکادمی با بیان اینکه دانشمندان تاجیکستان از تاریخ پرباری برخوردارند، تصریح کرد: روابط میان دو کشور ایران و تاجیکستان نزدیک و صمیمانه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا زمینه‌های مشترک و مکمل برای توسعه روابط میان ایران و تاجیکستان برقرار شود، افزود: سدی که اخیراً در حال راه‌اندازی است نمونه‌ای از این تلاش‌ها است و کارهای دیگری باید انجام شود.

لاریجانی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود 5 تا 6 هزار نسخه خطی در آکادمی علوم تاجیکستان وجود دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی 10 هزار نسخه خطی در اختیار دارد و ما می‌توانیم تسهیلات لازم را برای ارتباط میان این کتابخانه های 2 کشور برای تبادل نسخه‌ها فراهم کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه آکادمی ملی علوم تاجیکستان می‌تواند با بخش کشاورزی آکادمی ایران همکاری کند، ادامه داد: کشور تاجیکستان پتانسیل مناسبی در زمینه کشاورزی دارد و می‌تواند با همکاری ایران به توسعه کشاورزی در این کشور کمک کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت ایران برای تاجیکستان جایگاه خاصی در دیپلماسی و همکاری دیپلماتیک قائل است.

همچنین پس از سخنرانی علی لاریجانی در آکادمی ملی علوم تاجیکستان رئیس این آکادمی لوحی را به رسم یادبود به وی اعطا کرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet