خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/07/30 10:54:13
سرویس بین الملل
نقوی در واکنش به صدور قطعنامه شورای امنیت برای کناره گیری علی عبدالله صالح:

شورای امنیت بدنبال به انزوا کشیدن جنبش مردمی در یمن است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: اقدامات و تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل برای به انزوا کشیدن انقلاب مردم یمن راه به جایی نخواهد برد.
شورای امنیت بدنبال به انزوا کشیدن جنبش مردمی در یمن است عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: اقدامات و تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل برای به انزوا کشیدن انقلاب مردم یمن راه به جایی نخواهد برد. https://cdn.icana.ir/d/019/4775.jpg شورای,امنیت,بدنبال,به,انزوا,کشیدن,جنبش,مردمی,در,یمن,است Icana

سیدحسین نقوی­حسینی در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این که شورای امنیت سازمان ملل به ابزار دست آمریکا و سیاست های سلطه گرانه غرب تبدیل شده است افزود: اقدامات شورای امنیت سازمان ملل بیانگر آن است که از اجرای منشور سازمان ملل متحد و اهداف آن فاصله گرفته، بر این اساس تصمیمات و اظهارات این شورا به هیچ وجه قابل اعتماد و پذیرش از سوی کشورها و اعضای سازمان ملل متحد نیست.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی‌، با اشاره به اقدام اخیر شورای امنیت مبنی بر صدور قطعنامه ای برای کناره گیری علی عبدالله صالح از قدرت، خاطر نشان کرد: این اقدام شورای امنیت سازمان ملل در جهت جلوگیری و به  انزوا کشیدن جنبش مردمی در این کشور بوده زیرا غرب کاملا به این موضوع پی برده که خیزش مردم یمن چنان قدرتمند است که به سقوط دیکتاتوری علی عبدالله صالح انجامیده و در نهایت حکومت مردم انقلابی و متکی بر فرهنگ دینی را مستقر خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر این­که شورای امنیت  سازمان ملل در راستای سیاست های غرب حرکت می کند،ادامه داد: شورای امنیت برای جلوگیری از استقرار حکومت مردمی در یمن در تلاش است تا با ارائه چنین پیشنهاداتی راس قدرت را جابجا کرده اما ساختار و سیستم را کنترل و حفظ کند تا با این جابجایی جلوی خیزیش مردمی را بگیرد.  

شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه‌ای از علی عبدالله صالح خواسته  تا فورا توافق‌نامه‌ای را که براساس آن وی از قدرت کناره‌گیری خواهد کرد، امضا کند.گفته می شود آمریکا نیز از تصویب این قطعنامه استقبال کرده و خواستار واگذاری سریع قدرت در یمن شده است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet