هدر اصلی
1390/07/30 10:37:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شیراز در مجلس:

شرکت مجری پروژه عظیم کارت سوخت تعطیل شد!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،از تعطیلی شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران (آی.تی.آی) خبرداد.
شرکت مجری پروژه عظیم کارت سوخت تعطیل شد! عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،از تعطیلی شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران (آی.تی.آی) خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/1601.jpg شرکت,مجری,پروژه,عظیم,کارت,سوخت,تعطیل,شد! Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس،ازتعطیلی شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران (آی.تی.آی) خبرداد و به پایگاه خبری اعتدال گفت:این شرکت مجری پروژه عظیم کارت هوشمند سوخت درایران بود که به دلیل واردات کالای چینی و بی توجهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اکنون تعطیل شده است.

احمدرضا دستغیب(فخرالدین) باانتقاد ازبی توجهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:در نتیجه بی توجهی این وزارتخانه، شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران (آی.تی.آی) تعطیل شده است.

وی تولیدات این شرکت را تجهیزات سیستم مخابراتی، سیستم های گیرنده و فرستنده تلفن ثابت و همراه اعلام کرد و گفت:ازجمله کارهای بزرگ شرکت آی.تی.آی نصب و راه اندازی مراکز مخابراتی و تامین تجهیزات مخابراتی شبکه های تلفن همراه به شرکت زیرساخت و شرکتهای مخابرات استان فارس بوده است .

نماینده شیراز با تاکید بر اینکه انجام پروژه عظیم کارت هوشمند سوخت یکی از به یادماندنی ترین اقدامات اجرایی این شرکت بود گفت: هنگامی که سهمیه بندی بنزین مطرح شد تغییر سیستم دستگاههای سوخت گیری پمپهای بنزین و طراحی کارت هوشمند را شرکت آی.تی.آی انجام داد و تاکنون نیز این سیستم به مشکل برخورد نکرده که این مهم بیانگر توانمندی این شرکت مخابراتی ایرانی است.

وی با اعلام اینکه آی.تی.آی بیش از 1800 کارگر داشت افزود: متاسفانه این کارخانه بزرگ تولیدی اکنون تعطیل است و کارگران این شرکت بیش از 24 ماه حقوق نگرفته اند.

دستغیب سرمایه در گردش این شرکت را صفر اعلام کرد و گفت: اکنون به دلیل نبود سفارش کار، کارگاه تعطیل است و چنانچه بخواهیم این کارخانه راه اندازی شود باید یک میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه گذاری شود تا هم حقوق معوقه کارگران پررداخت شود و هم تجهیزات مورد نیاز آن خریداری شود.

وی تاسیس آی.تی.آی را در سال 1353 اعلام کرد و گفت: این شرکت از همان سال تاسیس توانست تجهیزات مخابراتی کشور را تأمین کند و شبکه‌های تلفن ثابت و همراه شبکه‌های مخابراتی استان و کشور را نصب و تعمیر کرده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از نحوه خصوصی سازی گفت: توسعه نیازهای مخابراتی، تغییرات فناوری و انتقال شرکت‌های مخابراتی به بخش‌های خصوصی باعث شد تا دولت به این شرکتها بی توجه شود و به مرور زمان پای شرکت‌های بزرگ خارجی به خصوص شرکت‌های چینی به کشور ما باز شد. در نتیجه تولیدات داخلی خریداری نشد و دولت کل نیازهای تجهیزاتی کشور را از شرکت‌های چینی خریداری و تأمین کرد، بدون آنکه دانش فنی و انتقال تکنولوژی به داخل کشور صورت بگیرد.

وی با ابراز تاسف از وضعیت موجود گفت: متاسفانه اکنون ایران اسلامی به بازار مصرف شرکت‌های چینی تبدیل شده و در زمینه رشد دانش تکنولوژی و مخابراتی در ایران کاری انجام نشد تا ایران یک مصرف کننده بزرگ برای شرکت‌های چینی شود.

دستغیب با اشاره به سوالی که در این مورد از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرده است گفت: از پاسخ وزیر قانع نشدم و به زودی این سوال در صحن علنی مطرح میشود.

نماینده شیراز با تاکید بر اینکه حتما سوال خود را به رای نمایندگان خواهد گذاشت افزود: این یک سوءمدیریت خطرناک است و من مانند سایر نمایندگان رضایت خود را اعلام نخواهم کرد. بلکه آنرا به رای میگذارم .

وی در پاسخ به اینکه اگر نمایندگان در آرایشان به وزیر ارادت داشتند و کارت زرد به وزیر ندادند چه خواهید کرد گفت: اول اینکه امیدوارم نمایندگان در مورد این مساله مهم ملی با وزیر معامله نکنند اما در هر صورت به دنبال جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر خواهم بود زیرا به عنوان نمایندگان مردم خودم را مسوول میدانم و هرگز مانند بسیاری از نمایندگان وامدار دولت نخواهم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet