faتغییر در کتب درسی در راستای تحول در آموزش وپرورش استعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده، گفت: احتمال دارد محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر کند و این تغییر نیز در راستای تحولات بنیادین در آموزش وپرورش است.10/22/2011 10:34:00 AM10/22/2011 10:34:00 AMIcanahttp://media.icana.ir//image/2011/05/6387_orig.jpghttp://media.icana.ir//image/2011/05/6387_orig.jpgIcana
Icana.ir
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
بشیری:

تغییر در کتب درسی در راستای تحول در آموزش وپرورش است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده، گفت: احتمال دارد محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر کند و این تغییر نیز در راستای تحولات بنیادین در آموزش وپرورش است.
شنبه 30 مهر 1390 ساعت 11:56
تغییر در کتب درسی در راستای تحول در آموزش وپرورش است

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: تغییر در کتب درسی دانش‌آموزان مساله جدیدی نیست و هر از چندگاهی مطرح می‌شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تدوین و تغییر احتمالی کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی نیز در همین راستا تعریف می‌شود.

وی افزود: پیش از این نیز در برنامه درسی ملی، تغییر جدی در کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی و نحوه تدریس آنها دیده شده بود که مسئولان به آن اشاره داشتند و در برابر آن نیز افزایش یا کاهش کتب درسی نیز مطرح شده بود.

که در صورت اجرای برنامه آن را دنبال می کنیم. همچنین مطرح شده بود که ساعات درسی این دو دروس نیز تغییر پیدا کند.

محی الدین بهرام رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر می‌کند.

به گفته محمدیان، یکی از مشکلات موجود در تدریس زبان انگلیسی و عربی، پراکندگی آموزش این دو درس طی سال تحصیلی است که موجب کاهش یادگیری دانش آموزان می‌شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: اما تغییر ساعات آموزشی دو درس زبان انگلیسی و عربی قابل پیش‌بینی نیست و هم اکنون در حد تغییر کتب برنامه ریزی کرده‌ایم.

محمدیان همچنین اعلام کرد: سال تحصیلی آینده همه کتاب‌های پایه دوم ابتدایی تغییر پیدا می‌کنند./

 

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC