خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/07/30 11:56:26
سرویس اجتماعی
بشیری:

تغییر در کتب درسی در راستای تحول در آموزش وپرورش است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده، گفت: احتمال دارد محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر کند و این تغییر نیز در راستای تحولات بنیادین در آموزش وپرورش است.
تغییر در کتب درسی در راستای تحول در آموزش وپرورش است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده، گفت: احتمال دارد محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر کند و این تغییر نیز در راستای تحولات بنیادین در آموزش وپرورش است. https://cdn.icana.ir/d/019/6387.jpg تغییر,در,کتب,درسی,در,راستای,تحول,در,آموزش,وپرورش,است Icana

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: تغییر در کتب درسی دانش‌آموزان مساله جدیدی نیست و هر از چندگاهی مطرح می‌شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تدوین و تغییر احتمالی کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی نیز در همین راستا تعریف می‌شود.

وی افزود: پیش از این نیز در برنامه درسی ملی، تغییر جدی در کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی و نحوه تدریس آنها دیده شده بود که مسئولان به آن اشاره داشتند و در برابر آن نیز افزایش یا کاهش کتب درسی نیز مطرح شده بود.

که در صورت اجرای برنامه آن را دنبال می کنیم. همچنین مطرح شده بود که ساعات درسی این دو دروس نیز تغییر پیدا کند.

محی الدین بهرام رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از احتمال تغییر کتاب زبان انگلیسی و عربی در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: محتوای درسی و برنامه آموزشی این دروس تغییر می‌کند.

به گفته محمدیان، یکی از مشکلات موجود در تدریس زبان انگلیسی و عربی، پراکندگی آموزش این دو درس طی سال تحصیلی است که موجب کاهش یادگیری دانش آموزان می‌شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: اما تغییر ساعات آموزشی دو درس زبان انگلیسی و عربی قابل پیش‌بینی نیست و هم اکنون در حد تغییر کتب برنامه ریزی کرده‌ایم.

محمدیان همچنین اعلام کرد: سال تحصیلی آینده همه کتاب‌های پایه دوم ابتدایی تغییر پیدا می‌کنند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet