هدر اصلی
1390/07/30 10:58:08
سرویس بین الملل
کائیدی: عربستان و اردن از سقوط قذافی درس بگیرد

سقوط قذافی برای آمریکا و ناتو بحران می آفریند

نائب رئیس فراکسیون بیداری اسلامی با اعلام اینکه سقوط قذافی برای آمریکا و ناتو بحران می آفریند، گفت: حاکمان دنیا، به خصوص عربستان و اردن باید از این سقوط درس بگیرند و بهترین راه یعنی واگذاری حکومت به مردم را انتخاب کنند.
سقوط قذافی برای آمریکا و ناتو بحران می آفریند نائب رئیس فراکسیون بیداری اسلامی با اعلام اینکه سقوط قذافی برای آمریکا و ناتو بحران می آفریند، گفت: حاکمان دنیا، به خصوص عربستان و اردن باید از این سقوط درس بگیرند و بهترین راه یعنی واگذاری حکومت به مردم را انتخاب کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/5128.jpg سقوط,قذافی,برای,آمریکا,و,ناتو,بحران,می,آفریند Icana

علی کائیدی درگفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، سقوط قذافی را نشانه ادامه داربودن خروج دیکتاتورها ازمنطقه دانست و گفت: سقوط قذافی برای آمریکا و ناتو بحران می آفریند، چرا که این کشور برای آمریکا بسیار حائز اهمیت بود.

نماینده مرد پلدختر و ملاوی با بیان اینکه امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری اوایل انقلاب فرمودند که مشکل مسلمانان وجود حاکمان طاغوتی است، افزود: نقطه شروع  مبارزه علیه دیکتاتورها انقلاب اسلامی بود و خون ریزی های آمریکا درایران ،عراق و سایر کشورهای منطقه مبارزه علیه دیکتاتورها را سرعت بخشید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به پیام سقوط قذافی اشاره کرد و گفت: حاکمان دنیا، به خصوص عربستان و اردن باید  ازاین سقوط درس بگیرند و بهترین راه یعنی واگذاری حکومت به مردم را انتخاب کنند.

نائب رئیس فراکسیون بیداری اسلامی با بیان اینکه سقوط قذافی نابودی سایر حاکمان  دیکتاتور منطقه را تسریع می بخشد،  گفت: نباید اجازه دهیم که کشورهای آزاد شده در دست آمریکا بیفتند و ایران باید با آگاهی دادن به مردم این کشورها  برای حضور مردم در صحنه یک تکیه گاه باشد.

شبکه های خبری، روزپنج شنبه در خبری اعلام کرد که «معمر قذافی»، رهبر سابق لیبی در شهر «سرت» کشته شد.

یورونیوز نیز گزارش داده بود که معمر قذافی، هنگامی که در قالب کاروانی متشکل از چهار خودروی در حال فرار به سوی غرب لیبی بود، توسط هواپیماهای ناتو آماج گلوله قرار گرفت؛ با این حال، «الجزیره» گزارش داده است که قذافی، در هنگام کشته شدن، درون سوراخی پنهان شده بود.

خبرگزاری‌های دیگر همچون «رویترز» نیز به نقل از مقامات شورای انقلابی لیبی، این خبر را تأیید کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید، معمر قدافی پس از مجروح شدن از ناحیه هر دو پا، کشته شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet