اربعین حسینی
1390/07/30 18:25:00
سرویس فرهنگی
مرتضی آقا تهرانی:

چگونگی اجرای مراسم برائت از مشرکین توسط مقام رهبری مشخص می‌شود

عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه اجرای مراسم برائت از مشرکین٬ اغتشاشی ایجاد نخواهد کرد٬ گفت: هر تمهیدی از سوی مقام معظم رهبری درباره این مراسم ابلاغ شود٬ انجام خواهد شد.
چگونگی اجرای مراسم برائت از مشرکین توسط مقام رهبری مشخص می‌شود عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه اجرای مراسم برائت از مشرکین٬ اغتشاشی ایجاد نخواهد کرد٬ گفت: هر تمهیدی از سوی مقام معظم رهبری درباره این مراسم ابلاغ شود٬ انجام خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/11313.jpg چگونگی,اجرای,مراسم,برائت,از,مشرکین,توسط,مقام,رهبری,مشخص,می‌شود Icana

مرتضی آقاتهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره اعلام هشدار امنیتی مقامات عربستانی برای برگزاری مراسم برائت از مشرکین در حج گفت: زائران ایرانی این مراسم را در چادرهای خود در منی انجام می‌دهند که به هیچ وجه مصداق آشوب و اغتشاش نیست و بنابراین برخورد انتظامی با آنها نیز موضوعیتی ندارد.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان عربستان گمان می‌کنند با چنین برخوردها و اقداماتی با موج بیداری جهانی مقابله کنند درحالی‌که مردم و جوانان در سراسر جهان بیدار شده‌اند؛ در صورت تاثیربخشی این روش‌ها٬ امریکا با قدرت خود نسبت به موج اعتراضات در کشورش برخورد می‌کرد٬ اما قادر به هیچ کاری نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید بر اینکه حاکمان و مسئولان سراسر جهان باید درست عمل کنند٬ اظهار کرد: با بیداری جوانان و مردم، جایی برای اینگونه صحبت‌ها و رفتارها نیست و حکام همه کشورهای جهان و کشور خودمان نیز باید به خواست مردم توجه کنند.

آقاتهرانی با تاکید بر اینکه عربستان نمی‌تواند در برابر موج زوار خواهان برپایی مراسم برائت از مشرکین در حج ایستادگی کند٬ گفت: ما مراسم امسال را با قدرت برگزار می‌کنیم مگر اینکه تمهیدی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شود که لازم‌الاجراست زیرا ما نسبت به بیانات ایشان التزام عملی داریم.

وی برخورد سیاسی با حج را رد کرد و توضیح داد: اگرچه پادشاه عربستان ادعای خادم الحرمینی دارد٬ اما اگر مسلمانان سراسر جهان احساس کنند مسوولان حکومت سعودی نمی‌توانند خادم باشد٬ آن وقت همه کشورها دخالت خواهند کرد و برای این مساله تمهیدی می‌اندیشند.

عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه حاکمان عربستانی تحت تاثیر وهابیت آن کشور هستند که دشمنی آنها با شیعیان نیز محرز است٬ اضافه کرد: مسئولان عربستان اگر واقعا مایل به ادامه حضور خود در این کشور هستند٬ باید خواسته های مردم را بفهمند زیرا در غیر این صورت سرنوشتی مانند شاه پیدا خواهند کرد و سرنوشت بهتری در انتظارشان نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet