اربعین حسینی
1390/07/30 13:39:01
سرویس سیاسی
صدر: احزابی که با شکل گیری یک دولت تشکیل می‌شوند ،حزب اسلامی نیستند

ولایت فقیه محور و شاخص کار احزاب قرار گیرد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم وجود تحزب در جامعه گفت: ولایت مطلقه فقیه به عنوان یک شاخص در فعالیت‌های احزاب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد.
ولایت فقیه محور و شاخص کار احزاب قرار گیرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم وجود تحزب در جامعه گفت: ولایت مطلقه فقیه به عنوان یک شاخص در فعالیت‌های احزاب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/10198.jpg ولایت,فقیه,محور,و,شاخص,کار,احزاب,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکترسیدشهاب‌الدین صدر صبح پنج‌شنبه(28 مهرماه ) در کنگره سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی افزود: در اوایل انقلاب برخی با تحزب مخالف بودند و می‌گفتند که این به مصلحت کشور نیست اما شهید بهشتی در سخنرانی‌های خود بر این مساله تاکید داشت و حتی یک بار دانشجویان را دعوت کرد و برای آن‌ها درباره ضرورت تشکیل حزب اسلامی صحبت کرد. بعدها مقام معظم رهبری نیز به مناسبت‌های مختلف در این خصوص فرمایشاتی داشتند و حتی در سفر اخیر نیز در این باره مطالبی گفتند؛ اما امروز مشخص است که برای پیشبرد آرمان‌های الهی انقلاب نیازمند کار منسجم تشکیلاتی هستیم.

وی اضافه کرد: نکته‌ای که مهم به نظر می‌رسد این است که یک حزب و یک تشکیلات اسلامی باید هدف خود را از فعالیت‌های خود روشن کند. ما احزاب مختلفی داشتیم که شاید انسجام خیلی خوبی هم داشتند اما منحرف شدند و سقوط کردند. مسلم است که ما به عنوان یک تشکیلات و حزب اسلامی باید به دنبال ترویج معارف و فکر دینی باشیم و هر زمان که هدف دیگری برای خود برگزینیم دچار مشکل خواهیم شد.

عضو هیات رییسه مجلس گفت: برخی احزاب با قدرت گرفتن یک حکومت یا دولت تشکیل می‌شوند و وقتی آن قدرت یا حکومت رفت آن‌ها هم رو به افول می‌روند. این‌ها یک حزب اسلامی نیستند بلکه یک تشکیلات کلاسیک هستند. اگر ما خواهان یک تشکیلاتی هستیم که اعضایش اساتید دانشگاه هستند باید هدفگذاری درستی داشته باشیم والا تنها برای به دست آوردن قدرت، کار کردن کار را به جایی می‌رساند که وضعیت امروز احزاب را می‌بینیم.

وی افزود: حزب کارآمد حزبی است که باعث علاقه‌مندی مردم به نظام شود و مشارکت آن‌ها را در حل مسائل بالا ببرد و برای رقابت سالم در جامعه برنامه‌ریزی کند. اگر توانستیم بر روی اصول و ارزش‌های خود بایستیم معلوم می‌شود که راه را درست رفته‌ایم. ما باید برنامه منظمی برای بصیرت‌افزایی در جامعه داشته باشیم و کادرسازی برای نظام کنیم. احزاب می‌توانند مانند یک خاکریز در مقابل تهدیدات دشمنان علیه نظام عمل کنند.

دکتر صدر با تاکید بر ولایت مطلقه فقیه به عنوان یک شاخص در فعالیت‌های حزبی گفت: بسیاری از احزاب در کشور ما در نهایت به مقابله با نظام و سقوط کشیده شده‌اند و ما باید با محور قرار دادن ولایت فقیه در تشکیلات خود جلوی این مساله را بگیریم.

وی ادامه داد: جنبش بیداری به کشورهای اروپایی و آمریکایی رسیده است و می‌بینیم که شعارهای خوبی علیه سرمایه‌داران داده می‌شود و در این میان نقش انقلاب اسلامی، نقشی حساس است و ما باید مراقب باشیم و حرف‌هایی نزنیم که خلاف مصالح انقلاب و نظام باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نامه تعدادی از پزشکان درباره سوریه گفت: در حالی که آمریکا و انگلیس تلاش می‌کنند اعتراضات در برخی کشورها مانند یمن را به شکلی وارد سوریه کنند و ما باید نسبت به این اقدام آمریکا و انگلیس هوشیاری داشته باشیم. برخی نامه‌ای می‌نویسند که در آن همان حرف‌های آمریکا و انگلیس و رادیو آمریکا زده می‌شود. این‌ها همان‌هایی هستند که در زمان فتنه 88 نیز مواضعی در جهت حمایت از فتنه‌گران گرفتند.

وی افزود: از فتنه 88 تاکنون مقام معظم رهبری ده‌ها بار نسبت به عناصر این فتنه تذکر داده‌اند؛ این که عده‌ای با این فتنه همراهی کردند، عده‌ای در مقابل آن سکوت کردند و عده‌ای هم در مقابل آن ایستادند. ما باید مواضع خود را با این افراد کاملا روشن کنیم.

دکترصدر بر وحدت ملی تاکید و عنوان کرد: باید نیروهای دلسوز انقلاب حول مبانی و ارزش‌های انقلاب وحدت کنند در این صورت توفیق خواهند یافت. شرایط امروز حساس است و ما باید مصلحت کشور را در تصمیم‌گیری‌های خود در نظر بگیریم.

او با اشاره به استقبال گسترده مردم کرمانشاه از مقام معظم رهبری در سفر اخیرشان، اظهار کرد: این استقبال گسترده نشان داد آن‌ها که خیال می‌کردند رابطه مردم با نظام و رهبری مخدوش شده است اشتباه می‌کردند و لازم است که امروز چشمان خود را باز کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از برخی افراد که از هم‌اکنون سلامت انتخابات آتی را زیر سوال می‌برند انتقاد کرد و گفت: اگر از همین الان در سلامت انتخابات خدشه وارد کنیم خلاف نظر مقام معظم رهبری رفتار کردیم، این کارها بی‌بصیرتی است. در کشور ما سالم‌ترین انتخابات‌ها برگزار می‌شود و القای شبهه در این زمینه به نفع نظام نیست. جریان فتنه به صورت منظم و تشکیلاتی کار می‌کند و حلقه مشترک با جریان انحرافی تشکیل داده است و می‌خواهد ریشه نظام را بزند و ما باید در این زمینه مراقب باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet