هفته دفاع مقدس
1390/07/30 14:47:48
سرویس سیاسی
فردا یکشنبه؛

انتخابات پارلمانی تونس در سایه تحولات لیبی برگزار می‌شود

مهلت تبلیغات کاندیداها برای شرکت در انتخابات پارلمانی تونس شب گذشته به پایان رسید و ۱۰ هزار نامزد انتخاباتی فردا یکشنبه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
انتخابات پارلمانی تونس در سایه تحولات لیبی برگزار می‌شود مهلت تبلیغات کاندیداها برای شرکت در انتخابات پارلمانی تونس شب گذشته به پایان رسید و 10 هزار نامزد انتخاباتی فردا یکشنبه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/862.jpg انتخابات,پارلمانی,تونس,در,سایه,تحولات,لیبی,برگزار,می‌شود Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از الجزیره، مردم تونس فردا –یکشنبه- برای انتخاب اعضای مجلس شورا، نهادی که سیستم سیاسی آینده این کشور را انتخاب و قانون اساسی جدید را تدوین خواهد کرد به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.
تشکیل کابینه جدید تونس از دیگر اهداف برگزاری انتخابات پارلمانی تونس خواهد بود.
انتخابات پارلمانی تونس برای کسانی که خارج از این کشور زندگی می کنند از روز پنجشنبه گذشته آغاز شد و نخستین رای در ملبورن استرالیا به صندوق ریخته شد.
رای‌گیری در خارج از مرزهای تونس تا امروز شنبه ادامه خواهد داشت.
انتظار می‌رود پس از برگزاری انتخابات فردا یکشنبه در تونس نتایج اولیه آن یک روز پس از آن یعنی روز دوشنبه اعلام شود.
مرکز انتخاباتی تونس که اوایل سال جاری برای نظارت بر روند برگزاری انتخابات تاسیس شد قوانین سختگیرانه برای کنترل روند تبلیغات انتخاباتی اعلام کرده بود.
انتخابات پارلمانی فردا یکشنبه در تونس نخستین انتخابات دموکراتیک از زمان سرنگونی حکومت 23 ساله "زین العابدین بن علی" رئیس‌جمهور این کشور خواهد بود.
10 هزار نامزد انتخاباتی از  110 حزب در انتخابات فردا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مهمترین و اصلی ترین حزب شرکت کننده در این انتخابات حزب "النهضه" متعلق به اسلامگرایان است.
در این انتخابات 217 نماینده برای یک دوره یکساله انتخاب خواهند شد.
طبق پیش بینی انجام شده هفت میلیون نفر از مردم تونس در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

این در حالی است که خبر بازداشت و کشته شدن "معمر قذافی" رهبر حکومت سرنگون شده لیبی در صدر اخبار رسانه های جمعی جهان قرار دارد.


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet