اربعین حسینی
1390/07/30 16:34:58
سرویس اقتصادی
محمد رضا خباز:

افزایش اجاره بها ناشی از ارائه بودجه غیرواقعی دولت است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخشی از افزایش اجاره بها ناشی از بودجه امسال است، گفت: در زمان تصویب بودجه کارشناسان این نکته را یادآور شدند که این بودجه موجب افزایش اجاره بهای مسکن می‌شود اما متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت.
افزایش اجاره بها ناشی از ارائه بودجه غیرواقعی دولت است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخشی از افزایش اجاره بها ناشی از بودجه امسال است، گفت: در زمان تصویب بودجه کارشناسان این نکته را یادآور شدند که این بودجه موجب افزایش اجاره بهای مسکن می‌شود اما متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/7127.jpg افزایش,اجاره,بها,ناشی,از,ارائه,بودجه,غیرواقعی,دولت,است Icana

محمدرضا خباز در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در کشور ما برای بیش از 20 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشش وجود ندارد و این در حالی است که دولت در بودجه 90 بودجه عمرانی 5/49 هزار میلیارد تومانی را برای تصویب به مجلس آورده بود.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون تلفیق مجلس مبلغ بودجه عمرانی را به 5/39 هزار میلیارد تومان کاهش داد اما با این وجود باز هم 19 هزار میلیارد تومان بیش از مبلغ منطقی بود.

خباز با بیان اینکه چنین بودجه عمرانی آثار خود را از تیرماه بر قیمت اجاره بهای مسکن برجا گذاشته است، تصریح کرد: چنین بودجه ای به فروشندگان مصالح ساختمانی می فهماند که قیمت ها را بالا ببرند چون این پول برای آنها تصویب شده است.

وی با تاکید بر اینکه به نمایندگان مجلس گوشزد کرده است که بودجه عمرانی بیش از 20 هزار میلیارد تومان در موارد دیگری مصرف می شود، گفت: در نهایت اتفاقی که پس از تصویب این بودجه افتاد رشد سرسام آور اجاره بهای مسکن بود که تاکنون نیز تداوم داشته است.

وی ادامه داد: پس از تصویب بودجه عمرانی 5/39 هزار میلیارد تومانی تولیدکنندگان مصالح ساختمانی قیمت آهن، میلگرد، سیمان و ... را افزایش دادند که اثر مستقیم آن در اجاره بها دیده شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه راهکار تعدیل اجاره بهای مسکن در دست مجلس و دولت است گفت: اگر برای سال آینده نیز دولت بودجه غیرواقعی برای بخش عمرانی ارائه دهد مجددا اجاره بها افزایش می یابد مگر اینکه با ارائه یک بودجه واقعی یا اجاره بها کاهش یافته و یا در همین حد باقی بماند./

پایان پیام

 


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet