اربعین حسینی
1390/08/01 09:48:03
سرویس سیاسی

آغاز انتخابات پارلمانی سوئیس

انتخابات پارلمانی سوئیس صبح امروز –یکشنبه- برای انتخاب ۲۰۰ نماینده و ۴۵ سناتور در سراسر این کشور آغاز شد.
آغاز انتخابات پارلمانی سوئیس انتخابات پارلمانی سوئیس صبح امروز –یکشنبه- برای انتخاب 200 نماینده و 45 سناتور در سراسر این کشور آغاز شد. https://cdn.icana.ir/d/019/5491.jpg آغاز,انتخابات,پارلمانی,سوئیس Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، مردم سوئیس در حالی برای انتخاب نمایندگان پارلمان این کشور پای صندوق‌های رای خواهند رفت که به باور بیش از یک سوم از رای‌دهندگان اصلاح سیاست‌های مهاجرت از جمله مهمترین وعده‌های مطرح شده از سوی احزاب در این انتخابات است.

پیش‌بینی می‌شود حزب "مردم سوئیس" که وعده اعمال محدودیت بر قوانین مهاجرت به سوئیس را مطرح کرده است 30 درصد از آراء را به خود اختصاص دهد.

طی تاریخ 30 ساله برگزاری انتخابات پارلمانی در سوئیس تاکنون هیچ حزبی نتوانسته است 30 درصد از آراء را کسب کند.

حزب مردم سوئیس که در نظر سنجی‌های انجام شده نسبت به رقبای خود پیشی گرفته است توانست پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور در سال 2007 عنوان بهترین عملکرد حزبی طی 90 سال گذشته در این کشور را به خود اختصاص دهد.

حزب مردم سوئیس در انتخابات پارلمانی سال 2007 میلادی 59 درصد از آراء را کسب کرده بود.

حزب مردم سوئیس با تمرکز بر موضوع اعمال محدودیت بر قوانین مهاجرت به سوئیس  که می‌تواند استاندارد بالای زندگی در این کشور را تهدید کند توانست موقعیت خود را به عنوان یک حزب کوچک و محلی طی بیست سال گذشته تاکنون به حزبی محافظه‌کار با اهداف ملی گسترش دهد.

مهاجرین 25 درصد از جمعیت کنونی سوئد را تشکیل می‌دهند.

حزب مردم سوئیس هفته گذشته اعلام کرد با جمع‌آوری یکصد هزار امضا در نظر دارد طرح برگزاری رفراندوم، تعداد مهاجرت‌کنندگان به این کشور را از طریق سهمیه‌بندی به رای بگذارد.

از سوی دیگر اما اعلام موضع حزب مردم سوئیس با توافقات انجام شده با اتحادیه اروپا در رابطه با آزادی مهاجرت به سوئیس مغایرت دارد.

انتخابات پارلمانی امروز سوئیس برای انتخاب 200 نماینده مجلس نمایندگان و 45 سناتور مجلس سنا برگزار خواهد شد.

نتایج این انتخابات بر تشکیل کابینه جدید این کشور از آن جهت موثر خواهد بود که هفت کرسی تشکیل دهنده کابینه ائتلافی سوئیس متشکل از احزاب پیروز، در انتخابات درون پارلمانی در تاریخ 14 دسامبر تعیین خواهند شد.

نرخ بیکاری در سوئیس تنها 2.8 درصد اعلام شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet