هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دلقپوش از عدم نظارت بر شعب بانک‌های کشور انتقاد کرد

مسئولیت بانک مرکزی تنها تصویب بخشنامه نیست

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره بر وجود ضعف در عملکرد مسئولان بانک مرکزی و ایجاد اخلال در مقدار وام‌های ازدواج، اظهار داشت: بانک مرکزی پس از تصویب بخشنامه برای شعب مختلف موظف به نظارت بر عملکرد آنها است.
سه‌شنبه 1 آذر 1390 ساعت 12:01
مسئولیت بانک مرکزی تنها تصویب بخشنامه نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره بر وجود ضعف در عملکرد مسئولان بانک مرکزی و ایجاد اخلال در مقدار وام‌های ازدواج، اظهار داشت: بانک مرکزی پس از تصویب بخشنامه برای شعب مختلف موظف به نظارت بر عملکرد آنها است. http://cdn.icana.ir/d/019/1635.jpg مسئولیت,بانک,مرکزی,تنها,تصویب,بخشنامه,نیست Icana

فرهاد دلقپوش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: مدتی است که از تصویب بخشنامه‌ای در باره افزایش مبلغ وام ازدواج از پنج‌میلیون تومان به 6 میلیون تومان می‌گذرد، اما هنوز در برخی از بانک‌ها که موظف به اجرای این حکم هستند، این وعده جنبه عملی به خود نگرفته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: این کوتاهی به علت‌های مختلفی اعم از اعمال سلیقه مدیران شعبه‌ها و یا نرسیدن بخشنامه به شعبه‌ها، انجام شده است، اما علت اصلی آن مربوط به نظارت بانک مرکزی به عنوان ناظر است.

وی، با تأکید بر ضرورت تقویت اعتماد مردم به مسئولان در امور بانکی و بانکداری، ادامه داد: زمانی که تصمیمی گرفته می‌شود، انتظار می‌رود برای حفظ اعتماد به افکار عمومی اجرا شود؛ بخشنامه صادر شده، به همه شعبه‌ها اعلام می‌شود و حتی اگر به برخی شعبه‌ها نرسیده باشد، آنها می‌توانند با استعلام، از بخشنامه تصویب شده اطلاع پیدا کنند.

دلقپوش ادامه داد: همچنین مسئولانی که موظف به تصویب بخشنامه هستند، باید بر نحوه اجرای آن در بانک‌های مربوطه نظارت کنند تا از اجرای صحیح آن مطمئن شوند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با انتقاد از تعلل و تأخیر در اجرای مصوبه‌ها از زمان تصویب تا زمان اجرای آنها تصریح کرد: این تأخیر موجب ایجاد ابهام‌هایی در میان ارباب رجوع و اذهان عمومی می‌شود، اما همه این مشکلات را می‌توان با نظارت دقیق و تذکرهای جدی برطرف کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000