faخباز: دولت با بی‌قانونی‌هایش به مردم جفا می‌کندعضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تنها 36 درصد بودجه قانونی هزینه شده است، از این که هیچ واکنشی در قبال این بی‌قانونی‌ها شاهد نیستیم تعجب و تصریح کرد: دولت با بی قانونی‌هایش به مردم جفا می‌کند.12/13/2011 3:55:00 PM12/13/2011 3:55:00 PMIcanahttp://media.icana.ir//image/2011/06/6863_orig.jpghttp://media.icana.ir//image/2011/06/6863_orig.jpgIcana
Icana.ir
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۷
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
پس از قرائت گزارش تفریغ بودجه 90 و انحراف 64 درصدی دولت از بودجه؛

خباز: دولت با بی‌قانونی‌هایش به مردم جفا می‌کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تنها 36 درصد بودجه قانونی هزینه شده است، از این که هیچ واکنشی در قبال این بی‌قانونی‌ها شاهد نیستیم تعجب و تصریح کرد: دولت با بی قانونی‌هایش به مردم جفا می‌کند.
شنبه 26 آذر 1390 ساعت 10:47
خباز: دولت با بی‌قانونی‌هایش به مردم جفا می‌کند

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری انحراف دولت از بودجه در سال‌های 86 و 87 و با استناد به گزارش تفریغ بودجه سال‌های گذشته، گفت: دولت در سال 1386، 54 درصد انحراف و در سال 1387، 72 درصد انحراف داشت.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که گزارش تفریغ بودجه سال 1387 که بیانگر انحراف 72 درصدی دولت از بودجه به رئیس مجلس در تذکری شفاهی گفتم معنای این گزارش این است که تنها 28 درصد بودجه قانونی صرف شده که علی لاریجانی رئیس مجلس هم این مطلب را تأیید کرد.

 

رئیس مجلس هم به قانون‌گریزی دولت اذعان دارد

وی ادامه داد: با این حساب رئیس نهاد قانون‌گذاری کشور هم اعتقاد دارد که امسال تنها 36 درصد بودجه قانونی هزینه شده است؛ که فاجعه‌ای بزرگ به شمار می‌آید.

 

انحراف 64 درصدی از بودجه نمایندگان را در تدوین بودجه 91 دلسرد می‌کند

خباز یادآور شد: یکی از دلایلی که نمایندگان رقبتی برای عملیاتی بستن بودجه ندارند، بی‌قانونی‌های دولت است که نمایندگان را در تدوین بودجه دلسرد می‌کند.

 

سکوت مجلس، سکوتی توجیه‌ناپذیر

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، انحراف از بودجه و بی‌قانونی‌های دولت را پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی‌سابقه خواند و از این که هیچ‌گونه واکنشی در قبال این بی‌قانونی‌ها شاهد نیستیم اظهار تعجب و تصریح کرد: دولت با بی‌قانونی‌هایش و مجلس بال سکوتش به مردم جفا می‌کنند.

در گزارش تفریغ بودجه سال 1388 آماده است که ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور با منظور نمودن قانون اصلاح قانون بودجه دارای ۱۲۱ بند و جزء بوده است که در ۴۳ بند و جزء، احکام قانونی کاملاً رعایت شده و در ۷۸ بند و جزء، احکام قانونی به طور کامل رعایت نشده و یا اهداف مدنظر محقق نشده است.

به عبارت دیگر در 36 درصد موارد، احکام ماده واحده کاملاً رعایت شده و در ۶۴ درصد موارد، احکام ماده واحده به طور کامل رعایت نشده است که از این میزان ۴۹ درصد  ‌بخشی از حکم رعایت نشده، 13 ‌درصد احکام کاملاً رعایت نشده و ۳ درصد‌ نیز اهداف قانونگذار محقق نشده است.

متن کامل گزارش تفریغ بودجه سال 1388 کل کشور را می‌توانید در خبرگزاری خانه ملت بخوانید./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC