هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دلقپوش:بانک مرکزی نرخ رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار اعلام کند

نرخ رشد اقتصادی از آمار تا واقعیت

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت و بانک مرکزی آمار رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار و بر اساس واقعیت‌های موجود اعلام کنند.
یکشنبه 11 دی 1390 ساعت 13:35
نرخ رشد اقتصادی از آمار تا واقعیت عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت و بانک مرکزی آمار رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار و بر اساس واقعیت‌های موجود اعلام کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/10267.jpg نرخ,رشد,اقتصادی,از,آمار,تا,واقعیت Icana

فرهاد دلقپوش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شاخص‌های رشد اقتصادی به صورت سالانه در پایان هر سال برآورد می‌شود، افزود: در کشور ما نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر آمار تولید و اشتغال سالانه، رشد اقتصادی به صورت سالیانه محاسبه می‌شود که تا حدی دارای اشکال است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس، بر این اعتقاد است و بارها نیز به بانک مرکزی توصیه کرده که آمار رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار ارائه کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بر اساس قانون، موظف به ارائه آمار شاخص‌های اقتصادی مطابق واقعیت‌های جامعه هستند، تصریح کرد: آمار رشد اقتصادی کشور باید بر اساس شاخص‌های قانونی و منطقی و در زمان مناسب و به منظور تصمیم‌گیری مسئولان در کشور، ارائه شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با اعلام اینکه وزیر اقتصاد در نشستی در کمیسیون اقتصادی، شاخص رشد اقتصادی کشور را با احتساب نفت ۴,2 درصد و بدون احتساب نفت ۳,5 درصد اعلام کرد، گفت: وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی ایران باید با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب همه ساله واقعیت‌ها را از نرخ تورم و رشد اقتصادی به مردم ارائه دهند.

رشد اقتصادی کشور در سال 89 با نرخ 5/5 درصد بسته شد، بر اساس برآوردهای تحقیقاتی بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور از 5/3 درصد در سال 88 به 5/5 درصد در سال 89 رسیده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000