هدر اصلی
1386/05/31 13:31:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کامران خواستار بررسی خارج از نوبت لایحه خدمات ایثارگران در مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

حسن کامران با اشاره به اینکه هفته جانباز دارد به پایان می‌رسد، بررسی خارج از نوبت لایحه خدمات ایثارگران در مجمع تشخیص مصلحت نظام را خواستار شد.

حسن کامران‌دستجردی، نماینده مردم اصفهان، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه 31 مرداد مجلس شورای اسلامی گفت: بحث اول بنده در رابطه با سپاه است. سپاه یک نهاد مقدسی است که به کوری چشم آمریکا همچنان پایدار است. رسانه‌های غربی اولین بار نیست که به این نهاد مقدس حمله می‌کنند، از ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی این کار تکراری آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بخصوص رسانه‌های آنهاست. امروز به برکت این حرکت مقدس که حاصل خون شهدای فراوانی است، جهان اسلام آنگونه بصیرت پیدا کرده است که ترکیه لائیک علم اسلام را برافراشته و عراق همچنان مدافع اسلام است و مجلس افغانستان جهادی است.

کامران تصریح کرد: می‌خواهید این برای آمریکایی‌ها کوری نداشته باشد؟ آمریکایی‌ها به این چیزها دل خوش کرده‌اند، اما امروز ملت ما یک پارچه بسیجی است. «آمریکا در چه فکری است؟ ایران همه بسیجی‌اند»، مرگش فرا رسیده و با این حرفها و با این برخوردها ذره‌ای سپاه ضمن اینکه تضعیف نمی‌شود، وقتی دشمنی که به خون آغشته است، غارتگر و چپاولگر است، تعریف می‌کند، می‌داند که این نهاد، نهاد همچنان پابرجایی است و بحق است و مظلوم است و در دل مظلومیت اقتدار دارد.

نماینده اصفهان ادامه داد: بحث دوم من؛ هفته جانباز دارد پایان می‌پذیرد. چرا مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه خدمات ایثارگران را خارج از نوبت در دستور قرار نمی‌دهد؟ ما امسال در کمیسیون تلفیق (150) میلیارد تومان گذاشتیم، کل آن (490) میلیارد تومان است. من برای بعضی از دستگاه‌ها متأسفم و اگر عمل نکنند باید دفعه دیگر اسم ببرم، چرا شما به قانون تن نمی‌دهید و فرزندان جانباز و شهید را بکار نمی‌گیرید؟ چرا ذخیره آزادگان را که در قانون آورده‌ایم پرداخت نمی‌کنید؟ چرا شما (بعضی بانک‌ها و شرکت‌ها) قوانین را اجراء نمی‌کنید؟ ما روی این خونها نشسته‌ایم و ریاست می‌کنیم. ما درواقع به این دستگاهها تذکر می‌دهیم. انتظار داریم خود مجلس شورای اسلامی هم در بحث ایثارگران پیشقدم بشود.

حسن کامران بحث سوم خود را به دولت اختصاص داد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ملاحظه بشود، من دیروز از مجلس متأسفم، به دوفوریت رأی ندادید به یک‌فوریت رأی می‌دادید، در کمیسیون می‌رفت و چکش‌کاری می‌کرد. دولت محترم با مجلس محترم جلسه مشترکی داشت و بنا بود لایحه مصرف صرفه‌جویی بنزین در اینجا بحث بشود. امیدوار هستیم در هفته آینده همکاران عزیز گونه‌ای اقدام کنند که این یک‌فوریت رأی بیاورد.

وی افزود: انتقادها را دولت همیشه با استقبال باز پذیرفته است، تخریب بد است. تخریب از سوی هر ناحیه و هر کسی و هر جریانی و هر بحثی باشد خدا را خوش نمی‌آید. ما باید محاسن را بگوییم، ما باید معایب را بگوییم، اما دلسوزانه، اما منصفانه، مجلس هم باید به خودش بپردازد، آقای کمیسیون برنامه و بودجه! تبصره (1) را بخوانید، بر امور مالی مجلس هم باید نظارت کنید. ما دوره پنجم خانه‌های سازمانی را خراب کردیم، دوباره نمی‌شود کنارش ساخت. نمی‌شود خانه برای رؤسای مجلس ساخت، چه کسی می‌آید بنشیند، موزه لازم است، ولی ردیف ندارد. آقای کمیسیون بودجه!‌ بر مبنای تبصره (1) باید بر امور مالی خودمان نظارت کنیم. ما فقط نبایستی که به دولت در بعضی موارد گیر بدهیم، به خودمان هم گیر بدهیم، اول به خودمان بپردازیم.

نماینده اصفهان اظهار داشت: بحث بعدی، در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، از دولت محترم تقاضا دارم برای ارزاق عمومی مردم گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که ارزان بشود. بهرحال بعضی اقلام گران شده است، دولت بخشنامه‌ای صادر کرد که آنجاهایی که مربوط به دولت است با نرخ پارسال عمل کنند. واقعاً‌ هر دستگاهی زیر بار نمی‌رود برخورد بشود. من از قاطعیت دولت محترم تشکر می‌کنم، ولی بعضی دستگاهها توجیه می‌آورند ضرر می‌کنیم.

حسن کامران در پایان گفت: گاهی در این تریبون اسم اصفهان گفته می‌شود، تشریف بیاورید من دعوت‌تان کنم، اصفهان مناطق محرومی دارد که این مناطق محروم واقعاً گاهی با تانکر آب می‌برند. در دو قدمی اصفهان بنام شهر سکزی.

وی افزود: اصفهان (23) هزار شهید داده که مرزهای شما امنیت داشته باشد و اینجا آرام به کار وکالتتان ادامه بدهید و بعد از تهران بیشترین ویلچری را اصفهان دارد، شیمیایی‌ها، اعصاب و روان، که امروز من تقاضا می‌کنم شما سری بزنید و ببینید خانم‌های آنها چه می‌کشند، همین خانم‌های اعصاب و روان و شیمیایی و ویلچری.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet