هدر اصلی
1390/11/25 14:42:26
سرویس فرهنگی
با حضور علی لاریجانی؛

یادمان نخستین جشنواره علامه عسگری برگزار می‌شود

یادمان نخستین جشنواره علامه عسگری با حضور مدیر حوزه‌های علمیه و دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در قم برگزار می‌شود.
یادمان نخستین جشنواره علامه عسگری برگزار می‌شود یادمان نخستین جشنواره علامه عسگری با حضور مدیر حوزه‌های علمیه و دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در قم برگزار می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/15893.jpg یادمان,نخستین,جشنواره,علامه,عسگری,برگزار,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت دبیر نخستین جشنواره علامه عسگری این حرکت را گامی ارزشمند از سوی مؤسسه علمی فرهنگی علامه عسگری برای معرفی شخصیت ایشان به جامعه و آشناسازی مردم با فعالیت‌های این اندیشمند برشمرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین‌زاده افزود: این جشنواره در چهار محور کار خود را دنبال کرد که نخستین اقدام،‌شناخت‌نامه زندگی علامه عسکری بود. در این راستا، از زوایای مختلفی زندگی ایشان مورد بررسی قرار گرفت و برای ساخت مستند 26 قسمتی زندگی علامه با 140 شخصیت گفت‌وگو شد که بخش عمده‌ای از کار انجام شده است.

وی پژوهش‌نامه علامه عسگری را محور دیگر فعالیت‌های جشنواره این دانشمند دانست و گفت: تا کنون 40 مقاله پژوهشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که پیش‌بینی می‌شود که این تعداد به 50 مقاله نیز برسد.

وی تصریح کرد:‌ دیدار با مراجع عظام تقلید حضرات آیات عظام،‌ جعفر سبحانی، مظاهری، شبیری زنجانی، جوادی آملی و... از جمله اقداماتی بود که در برگزاری جشنواره صورت گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین‌زاده اضافه کرد: یادمان نخستین جشنواره علامه عسگری،‌ آغاز دومین جشنواره بین‌المللی ایشان است که در این راستا، نخستین همایش نیز اردیبهشت‌ماه سال آینده‌ در لبنان برگزار می‌شود.

یادمان نخستین جشنواره علامه عسکری با حضور مدیر حوزه‌های علمیه و دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، پنج‌شنبه، 27بهمن‌ماه سال جاری، ساعت 30/15 در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet