هدر اصلی
1390/11/26 09:22:36
سرویس اقتصادی

ماشین تولید کنترل خود را در سراشیبی هدفمندی از دست می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت نباید با شیب تند قانون هدفمندی یارانه ها را اجرا کند، گفت: اجرای این قانون با یک شیب تند بخش تولید را دچار آسیب کرده و فشار مضاعفی را به مردم به لحاظ تورمی وارد می کند.
ماشین تولید کنترل خود را در سراشیبی هدفمندی از دست می‌دهد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت نباید با شیب تند قانون هدفمندی یارانه ها را اجرا کند، گفت: اجرای این قانون با یک شیب تند بخش تولید را دچار آسیب کرده و فشار مضاعفی را به مردم به لحاظ تورمی وارد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/16126.jpg ماشین,تولید,کنترل,خود,را,در,سراشیبی,هدفمندی,از,دست,می‌دهد Icana

سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: قانون هدفمندی یارانه ها دو بخش اصلی خانوارها و بخش تولید را شامل می شود که عملکرد دولت در پرداخت یارانه نقدی به خانواده ها نسبتا خوب بوده و مردم به ویژه روستائیان از این موضوع رضایت دارند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها توجه بیشتری را به بخش تولید معطوف کند، اظهار داشت: اگر بنا باشد قیمت حامل های انرژی افزایش یابد بخش تولید دچار ضرر و زیان می شود که مردم نیز قطعاً از این موضوع آسیب می بینند.

وی عدم پرداخت سهم تولید را موجب افزایش قیمت کالاهای اساسی دانست و افزود: در صورت افزایش قیمت کالاهای اساسی قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش می یابد که این موضوع فشار تورمی زیادی را به مردم وارد می کند.

این نماینده مردم مجلس هشتم اجرای ناقص قانون هدفمندی یارانه ها و اعمال تحریم ها علیه ایران را در افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم مؤثر دانست و گفت: نمی توان گفت تنها اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موجب افزایش قیمت کالاها شده بلکه تحریم ها نیز اثر خود را بر جا گذاشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نتایج خوبی داشته است، اظهار داشت: پس از اجرای این قانون میزان مصرف در کشور 30 تا 35 درصد کاهش یافته و در مصرف کالاهایی مانند نان و حامل های انرژی صرفه جویی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet