هدر اصلی
1390/11/28 11:01:00
سرویس سیاسی
همه باید پایبند به قانون باشیم؛

میتینگ‌های انتخاباتی از نوع دولتی

رئیس جمهور سوگند خورده که به قانون اساسی وفادار باشد و مهم‌ترین رکن قانون اساسی حمایت مردم از نظام است، بنابراین رئیس قوه مجریه باید در حفظ و پررنگ کردن اعتماد عمومی تلاش کند، از آنجا که برگزاری نشست‌ها و همایش‌های انتخاباتی وظیفه وزارت کشور نیست، امیدوارم دولت از این پس در اجرای برنامه‌های خود با دقت بیشتری حرکت کند.
میتینگ‌های انتخاباتی از نوع دولتی رئیس جمهور سوگند خورده که به قانون اساسی وفادار باشد و مهم‌ترین رکن قانون اساسی حمایت مردم از نظام است، بنابراین رئیس قوه مجریه باید در حفظ و پررنگ کردن اعتماد عمومی تلاش کند، از آنجا که برگزاری نشست‌ها و همایش‌های انتخاباتی وظیفه وزارت کشور نیست، امیدوارم دولت از این پس در اجرای برنامه‌های خود با دقت بیشتری حرکت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/4628.jpg میتینگ‌های,انتخاباتی,از,نوع,دولتی Icana

خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ "همایش انتخاباتی نزدیکان دولت". این عبارت در چند روز گذشته در موتورهای جستجوگر فضای مجازی گوی سبقت را از هر خبری ربود. اگر چه دولت پیش از این بارها به این موضوع تاکید کرده بود که به عنوان مجری انتخابات تنها به قانون عمل می کند و در رفتار دولت به عنوان مجری انتخابات جای هیچ شبهه و سوالی وجود ندارد  اما باز هم یک برنامه تبلیغاتی از جانب نزدیکان رئیس جمهور حاشیه ساز شد.

همایش 5 هزارنفری مشاوران جوان ریاست جمهوری در تالار وزارت کشور. همایشی که  گفته می شود در راستای سازماندهی انتخاباتی حامیان دولت بوده است.

عباس رجایی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم  با تاکید براینکه دولت نباید رفتاری داشته باشد که این برداشت صورت بگیرد افزود: دولتی‌ها قصد دخالت درانتخابات یا خط دهی به جریان‌های سیاسی برای اقداماتی در جهت انتخابات را دارند، این رفتار دولت که مضمونی انتخاباتی دارد قانونمند نیست.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اجرای قانون چه ازسوی کاندیداها و چه از طرف مجریان انتخابات تاکید شده و این دو درعمل به قانون، فرقی با یکدیگر ندارند، گفت: کشورباید در آرامش به سر ببرد و فضا برای پیگیری مسائل مربوط به انتخابات آرام باشد تا درنهایت مردم  بتوانند با آرامش در پیگیری وضعیت نامزدها به یک انتخاب صحیحی برسند.

علی عباسپور تهرانی فرد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم نیز با یادآوری رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی درباره اینکه مجری انتخابات باید خود را از هرگونه شائبه انتخاباتی دور سازد، افزود:‌ دولت به عنوان برگزار کننده انتخابات نباید خود را درمظان تهمت و حمایت از گروه خاصی قرار دهد و یا در میتینگ‌هایی که جنبه تبلیغات انتخاباتی دارد شرکت کند.

 این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، با بیان اینکه شبهه رفتار انتخاباتی دولت از قبل وجود داشته به سخنرانی رئیس جمهوری و حضور وی در این نشست اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این همایش این شبهه را تقویت کرد، گفت: گذشته از بحث انتخابات  با وضعیت اقتصادی که در کشور وجود دارد بجاست که سرمایه کشور صرف اینگونه همایش‌ها نشود.

نماینده مردم تهران با طرح این سوال که معلوم نیست سهم مشاوران جوان بعد از حضور در این میتینگ انتخاباتی چقدرخواهد شد، گفت: جای تأمل دارد که چرا باید چنین برخوردهایی را از سوی دولت ببینیم. از دولت انتظار داریم که اگر بحث علمی یا ترویج تفکر مشاوره در سیستم اجرایی کشور را مدنظر دارد از راهکار قانونی خودش استفاده کند.

حسن غفوری فرد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، حمایت‌های مردمی و اعتماد‌عمومی به مسئولان را پشتوانه اصلی نظام خواند و گفت: برگزاری همایش‌های انتخاباتی از سوی دولت به این مسئله مهم لطمه می‌زند.

نماینده تهران، ‌ ری، ‌ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این شائبه در جامعه پیش بیاید که دولت با برگزاری همایش‌هایی همچون مشاوران رئیس جمهور می‌خواهد بر انتخابات تأثیر بگذارد، آن وقت اعتماد مردم کاهش پیدا می‌کند و این امر موجب خالی شدن پشتوانه اصلی نظام، که‌‌ همان حضور گسترده مردم در عرصه‌های مختلف است، می‌شود.

غفوری فرد افزود: رئیس جمهور سوگند خورده که به قانون اساسی وفادار باشد که مهم‌ترین رکن قانون اساسی حمایت مردم از نظام است بنابراین رئیس قوه مجریه باید در حفظ و پررنگ کردن اعتماد عمومی تلاش کند، از آنجا که برگزاری نشست‌ها و همایش‌های انتخاباتی وظیفه وزارت کشور نیست، امیدوارم دولت از این پس در اجرای برنامه‌های خود با دقت بیشتری حرکت کند.

در این حال  محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت در برگزاری انتخابات تنها قانون را الگوی عمل قرار داده است به خبرنگار خانه ملت می گوید:‌ در قانون مکررا ذکر شده است دولت باید تنها مجری انتخابات باشد.

 وی افزود:‌ دولت تمام تدابیر لازم برای صحت و سلامت انتخابات را اندیشیده و رعایت می‌کند و در رفتار دولت به عنوان مجری انتخابات جای هیچ شبهه و سوالی وجود ندارد.

 پایان پیام                                   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet