هدر اصلی
1390/11/26 11:08:44
سرویس فرهنگی

وزارت ارشاد با تخلفات چاپی انتخاباتی برخورد خواهد کرد

چاپ هرنوع اقلام تبلیغاتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی توسط چاپخانه پس از تاییدیه صادر شده از سوی وزارت کشور و مجوز دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر است و این وزارتخانه با تخلفات چاپی انتخاباتی برخورد خواهد کرد.
وزارت ارشاد با تخلفات چاپی انتخاباتی برخورد خواهد کرد چاپ هرنوع اقلام تبلیغاتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی توسط چاپخانه پس از تاییدیه صادر شده از سوی وزارت کشور و مجوز دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر است و این وزارتخانه با تخلفات چاپی انتخاباتی برخورد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3911.jpg وزارت,ارشاد,با,تخلفات,چاپی,انتخاباتی,برخورد,خواهد,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در چارچوب سیاست‌های دولت و به استناد آیین‌نامه تأسیس و نظارت بر چاپخانه‌ها و واحدهای وابسته با همکاری اتحادیه چاپخانه‌داران و بازرسان دفتر امور چاپ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخلفات چاپی انتخاباتی برخورد قانونی می‌شود.

در سومین جلسه رسیدگی به تخلفات چاپخانه ها که در هفته گذشته با حضور بهمن دری معاون امور فرهنگی برگزار شد نکات زیر مصوب شد که بر اساس آن٬ چاپ هرنوع اقلام تبلیغاتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی توسط چاپخانه پس از تاییدیه صادر شده از سوی وزارت کشور و مجوز دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر است و باتوجه به پایان سال و نزدیک بودن زمان انتخابات و احتمال بروز برخی تخلفات چاپی دفتر امور چاپ معاونت امور فرهنگی از تاریخ 23 بهمن فعالیت خود را با رویکرد اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشیدن به مدیران چاپخانه‌ها در حوزه قوانین و مقررات چاپ آغاز کرده است.

از این رو از مدیران چاپخانه‌ها‌ انتظار می‌رود با اطلاع‌ داشتن از مقررات چاپ و نشر نسبت به رعایت قوانین، فعالیت‌های چاپی خود را انجام دهند.

همچنین با استناد به آیین‌نامه تأسیس و نظارت بر چاپخانه‌ها، چاپ هر نوع  تصویر، اسامی و متن‌های خلاف عفت عمومی ممنوع است و استفاده از تصاویر پیشوایان مذهبی و مقامات عالی رتبه نظام روی کارهای چاپی مربوط به محصولات و نمونه‌های تجاری خلاف قانون است و بهره‌گیری از تصاویر عروسک‌های غربی، قهرمان‌های فیلم و داستان‌های کارتونی غربی بر روی محصولات چاپی و لوازم‌التحریر با استناد به این آیین‌نامه ممنوع است.

این گزارش حاکی است استفاده از آرم و یا پرچم کشورهای آمریکا و انگلیس و رژیم غاصب اسرائیل و همچنین عناوین و اصطلاحات مرتبط با این رژیم غیرقانونی است و قطعاً در صورت مشاهده این گونه موارد، برابر قانون، برخورد جدی صورت می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet