هدر اصلی
1390/11/26 11:59:27
سرویس سیاسی
حسینی‌صدر با اشاره به تشدید بی‌اخلاقی‌های انتخاباتی، خبر داد:

شب‌نشینی‌های انتخاباتی محفل بدنام‌کردن نامزدهای مطرح

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با هشدار به مسئولان نظارتی و قضایی به دلیل تشدید تخریب چهره‌ها و بی‌اخلاقی در انتخابات،گفت: محافل و شب‌نشینی‌های انتخاباتی، محفلی در جهت بدنام کردن نامزدهای صاحب رای شده است.
شب‌نشینی‌های انتخاباتی محفل بدنام‌کردن نامزدهای مطرح عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با هشدار به مسئولان نظارتی و قضایی به دلیل تشدید تخریب چهره‌ها و بی‌اخلاقی در انتخابات،گفت: محافل و شب‌نشینی‌های انتخاباتی، محفلی در جهت بدنام کردن نامزدهای صاحب رای شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13812.jpg شب‌نشینی‌های,انتخاباتی,محفل,بدنام‌کردن,نامزدهای,مطرح Icana

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که بداخلاقی‌های انتخاباتی و تخریب چهره‌ها چنان شدت گرفته که غیرقابل تحمل شده است، گفت: این اهانت‌ها و تهمت‌زدن‌ها باعث شده رقابت‌های سالم دیگر رنگی نداشته باشد و بسیاری از نخبگان و افراد موثر و توانمند جامعه انگیزه‌ای برای حضور در انتخابات نداشته باشند.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود نظارت لازم و کافی برای جلوگیری از این بداخلاقی‌ها گفت: برخی کاندیداها به جای اعلام و معرفی برنامه‌های خود فقط به ابزار تخریب متوسل شده‌اند و محافل، نشست‌ها، شب‌نشینی‌ها و سخنرانی‌های آنها فقط در جهت بدنام کردن رقبایشان برگزار می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم ادامه داد: در این دوره از انتخابات حداقل 20 سایت و وبلاگ علیه من می‌نویسند و واقعا عجیب است که هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد؛ نمی‌دانم این مقام برای برخی شیرین است که برای به دست آوردن آن حاضرند دست به هر کاری بزنند و متاسفانه نظارتی بر عملکرد آنها وجود ندارد.

وی با بیان این که نامزدهایی هستند که به طور آشکار جعل عنوان می‌کنند، افزود: کاندیدایی داریم که با وجود داشتن مدرک معادل فوق لیسانس به صرف چند زد و بند مدرک جعلی دکتری را در سوابق خود جای داده و خود را دکتر خطاب می‌کند؛ این عمل واقعا ستم به جامعه علمی کشور است و اعتبار علمی کشور را پایین خواهد آورد.

حسینی صدر با تاکید بر این که در حوزه انتخاباتی‌اش با شدت بالایی علیه کاندیداها پرونده‌سازی می‌کنند و گزارش‌های غلط می‌نویسند، گفت: چرا مراجع قانونی و بازرسی نسبت به این بی‌اخلاقی‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند؟ در مورد خودم با وجود این که به مراجع قضایی و دستگاه‌های نظارتی شکایت کرده‌ام هنوز هیچ پاسخی نگرفته‌ام. چرا ده‌ها سایت و وبلاگ که از سوی افراد خاصی هدایت می‌شوند، چندین ماه است که بدون هیچ نظارتی به نفع یک کاندیدا و علیه من به نشر اکاذیب پرداخته و دستاوردهای نظام را زیر سوال می‌برند، اما با وجود اطلاع داشتن مسئولان امر هیچ اقدامی در جهت برخورد با اداره‌کنندگان آنها صورت نمی‌گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مسئله ننگی است برای گردانندگان این سایت‌ها که تصور غلطی از شعور مردم دارند و فکر می‌کنند مردم با این گزارش‌های غلط منحرف خواهند شد.

نماینده مردم خوی در مجلس هشتم به طرح دوفوریتی‌ای که قرار بود در مجلس هشتم برای کنترل فضای مجازی صورت بگیرد اشاره کرد و گفت: ما این طرح را از فوریت خارج کردیم چون احساس کردیم ممکن است سوء برداشتی از این طرح در جامعه به وجود آید، در حالی که این واقعاً ستم در حق مردم و کاندیداها است که فضای مجازی دستاویزی برای تخریب چهره‌ها شده است.

حسینی صدر با بیان اینکه تخریب‌ها به جایی رسیده که برخی کاندیداها بی‌اخلاق‌ترین روش‌ها را برای جمع کردن آرای مردم به کار می‌برند؛ در اجتماعات حاضر می‌شوند در حالی که تمام سخنشان علیه کاندیدای رقیب است، تصریح کرد: نمی‌دانم از تخریب‌کنندگان باید به چه کسی شکایت کرد. هر روز شاهد این هستیم که نامزدهای مطرحی که مورد توجه مردم بوده و رای بالایی دارند، مورد هجمه تبلیغات منفی رقبایشان قرار می‌گیرند. جای تعجب است که رسانه ملی ما توجه زیادی به این موضوع نکرده و مردم را در جریان این نحوه تبلیغات سوء قرار نمی‌دهد.

وی ادامه داد: کاری نداریم که کاندیداها خارج از زمان قانونی، تبلیغات زودهنگام خود را آغاز کرده‌اند و رعایت قانون را نمی‌کنند، اما وقتی غیبت می‌شود، تهمت زده می‌شود، اسناد جعلی از سوی تخریب‌کنندگان منتشر می‌شود، پرونده‌سازی می‌شود، به هر کاری دست زده می‌شود تا رای مردم از یک کاندیدا برگردد، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

نماینده مردم خوی با تاکید بر اینکه امروز به اخلاق جامعه ما ستم می‌شود، افزود: افرادی که چهره رقبای انتخاباتی را مخدوش می‌کنند از مسیر انسانیت دور شده‌اند و با آبروی مردم بازی می‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن هشدار به مسئولان نظارتی و قضایی مبنی بر متزلزل شدن پایه‌های نظام در صورت ادامه این بی‌اخلاقی‌ها، گفت: رسانه ملی باید با دعوت از اساتید و بزرگان و مسئولان، مردم را نسبت به اینگونه مسائل آگاه‌تر نماید.

حسینی‌صدر از نبود قانون شفاف در امر برخورد با اینگونه بداخلاقی‌ها هم انتقاد کرد و از آماده کردن طرحی برای مجازات اخلال‌کنندگان و برخورد با بی‌اخلاقان در انتخابات خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد قانونی را تصویب کنیم که براساس آن گردانندگان این گونه سایت‌ها و وبلاگ‌ها برای مدتی طولانی از هرگونه فعالیت فرهنگی در این حوزه محروم شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet