هدر اصلی
1390/11/26 10:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صفایی:

وحدت بین اصولگرایان به معنای ارائه فهرستی واحد نیست

معاون دوم جبهه بصیرت و بیداری اسلامی ضمن طبیعی خواندن حضور دو نفر در سرلیست برخی از گروه‌های اصولگرا،وحدت بین اصولگرایان را به معنای ارائه یک فهرست ندانست و در عین حال تاکید کرد که بهتر بود اصولگرایان به فهرستی واحد می‌رسیدند.
وحدت بین اصولگرایان به معنای ارائه فهرستی واحد نیست معاون دوم جبهه بصیرت و بیداری اسلامی ضمن طبیعی خواندن حضور دو نفر در سرلیست برخی از گروه‌های اصولگرا،وحدت بین اصولگرایان را به معنای ارائه یک فهرست ندانست و در عین حال تاکید کرد که بهتر بود اصولگرایان به فهرستی واحد می‌رسیدند. https://cdn.icana.ir/d/019/13651.jpg وحدت,بین,اصولگرایان,به,معنای,ارائه,فهرستی,واحد,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛طیبه صفایی با بیان این‌که ارائه لیست‌های مختلف انتخاباتی از سوی اصولگرایان درچارچوب ایجاد فضای رقابت سالم نتیجه موثری به دنبال دارد،به ایسنا گفت:تعدد لیست‌ها به شرط رعایت اخلاق انتخاباتی و رقابت برای خدمت‌گزاری بیشتر همراه با ارائه برنامه‌های موثرتر امری مطلوب به شمار می‌آید.

وی افزود:از آنجا که گروه‌های مختلف اصولگرا حق ارائه لیست‌های مختلف درچارچوب مرامنامه و اساسنامه‌شان را دارند؛آنها می‌توانند براساس اهداف‌شان و با تاکید برشاخص‌های اصولگرایی، لیست‌های مختلفی ارائه کنند.

نماینده مردم تهران درمجلس هم‌چنین با بیان این‌که هر کاندیدا درهر لیستی،سرلیست به شمار می‌آید، گفت:افراد براساس مقبولیت، تجربه و جایگاه بین مردم و در نهایت برای جلوگیری از بروز اختلافات در سرلیست گروه‌ها انتخاب ‌می‌شوند، از این رو قرار گرفتن بیش از یک نفر در سرلیست امری طبیعی است.

به گفته صفایی، لیست گروه‌های اصولگرا باید با رعایت اخلاق انتخاباتی و با هدف افزایش بصیرت بین مردم ارائه شود.

معاون دوم جبهه بصیرت و بیداری اسلامی با تاکید بر این‌که اصولگرایان با تمام توان حضور گسترده‌ای در انتخابات مجلس نهم دارند، افزود: البته گروه‌های دیگر که اختلاف سلیقه و نظر با اصولگرایان دارند نیز حضور حداکثری در انتخابات داشته و حتی ممکن است لیست‌های متعددی نیز ارائه کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم در عین حال تاکید کرد:البته هدف همه‌ گروه‌های سیاسی درانتخابات باید حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب در کنار حضور حداکثری مردم در دهه‌ی پیشرفت و عدالت در انتخابات باشد تا در نهایت مجلسی برای تحقق اهداف عالی نظام و به عنوان بازوی قوی رهبر معظم انقلاب تشکیل شود؛ مطمئنا نمایندگان این مجلس با رفع چالش‌های کشور فضای خوب و موثری را برای مردم ایجاد می‌کنند.

صفایی در ادامه با بیان این‌که مردم با داشتن حق انتخاب می‌توانند کاندیداهای مورد نظرشان را از بین لیست‌های مختلف اصولگرا انتخاب کنند، گفت: با این وجود بهتر بود اصولگرایان به لیست واحدی دست پیدا می‌کردند.

معاون دوم جبهه بصیرت و بیداری اسلامی افزود: به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها، سهم‌خواهی‌ها و محدودیت‌های اعمال شده، گروه‌های مختلف اصولگرا به این نتیجه رسیدند که لیست‌های مختلف حتی با اسامی مشترک از لیست‌های دیگر را ارائه کنند.

وی هم‌چنین توضیح داد:تعدد لیست در گروه‌های اصولگرا با توجه به پشت سر گذاشتن فتنه 88 به معنای به وحدت نرسیدن آن‌ها نیست،چون وحدت به معنای ارائه یک لیست واحد نیست بلکه معنای وحدت رعایت اصول و ارزش‌ها، خدمتگزاری،ارائه برنامه‌ها به نفع مردم و پیروی مطلق از ولایت فقیه است.

صفایی همچنین فضای کنونی جامعه را فضای مردم‌سالاری دینی مورد تاکید مقام معظم رهبری خواند و افزود: فضای انتخابات باید فضای آزاداندیشی و رقابت سالم همراه با رعایت اخلاق، بصیرت و آگاهی باشد؛ مطمئنا در این فضا نمایندگان اصلح بر اساس ملاک و معیار و شاخص‌ها انتخاب شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet