هدر اصلی
1390/11/26 13:37:02
سرویس اقتصادی
حسن‌پور بیگلری:

اقتصاد ایران هنوز نمره 20 نگرفته است

شهباز حسن‌پور بیگلری با بیان این که کشور ما هنوز در میان ۲۰ اقتصاد برتر دنیا قرار نگرفته است، گفت: رسیدن به این رتبه اقتصادی کار چندان سختی نیست و فقط نیاز به همت و تلاش مسوولان و مردم دارد.
اقتصاد ایران هنوز نمره 20 نگرفته است شهباز حسن‌پور بیگلری با بیان این که کشور ما هنوز در میان 20 اقتصاد برتر دنیا قرار نگرفته است، گفت: رسیدن به این رتبه اقتصادی کار چندان سختی نیست و فقط نیاز به همت و تلاش مسوولان و مردم دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/13767.jpg اقتصاد,ایران,هنوز,نمره,20,نگرفته,است Icana

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به سخنان اخیر وزیرصنعت، معدن و تجارت مبنی بر این که ایران جزو 20 اقتصاد برتر دنیاست، گفت: در سال 1404 کشور ما باید به رتبه اول اقتصادی، فرهنگی و سیاسی منطقه تبدیل شود و این اتفاق رخ نخواهد داد مگر این که در بخش صنعت و معدن و نفت شاهد تحولات عظیمی باشیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی افزود: در سالهای اخیر اتفاقات خوبی در بخش‌های صنعت و معدن و نفت رخ داده و شاهد مشارکت خوب مردم در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هستیم و این موضوع نویدبخش آن است که در صورت همت و تلاش مضاعف می‌توانیم رتبه خوبی از نظر اقتصادی کسب کنیم.

وی با بیان این که سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت با واقعیات موجود فاصله دارد، اظهار داشت: برای این که کشور ما در رده 20 اقتصاد برتر دنیا قرار بگیرد باید پروژه‌های اقتصادی به‌روز و با سرعت بیشتری اجرا شود.

حسن‌پور بیگلری با بیان این که سرمایه صندوق توسعه ملی بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: اگر این سرمایه به تولید تبدیل شود به ارتقای رتبه اقتصادی کشورمان در منطقه و دنیا کمک خواهد کرد.

این نماینده مجلس هشتم گفت: یکی دیگر از راههای کسب رتبه بالای اقتصادی در جهان این است که برنامه پنجم توسعه به دقت اجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت از بخش تولید و صادرات را در کسب رتبه بالای اقتصادی موثر دانست و گفت: به دنبال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید حمایت بیشتری از بخش تولید صورت می‌گرفت که متاسفانه هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده است و این موضوع نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet