هدر اصلی
1390/11/26 11:48:00
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری با اشاره به برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد اقتصادی:

در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه مصلحت نظام، فدای افراد نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد اقتصادی، گفت: برگزاری دادگاه علنی نشان می‌دهد که در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه مصلحت نظام فدای افراد نمی‌شود زیرا مردم کشورمان محرم‌ترین افراد در مسائل روز کشور هستند.
در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه مصلحت نظام، فدای افراد نمی‌شود نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد اقتصادی، گفت: برگزاری دادگاه علنی نشان می‌دهد که در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه مصلحت نظام فدای افراد نمی‌شود زیرا مردم کشورمان محرم‌ترین افراد در مسائل روز کشور هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/2590.jpg در,نظام,جمهوری,اسلامی,هیچ‌گاه,مصلحت,نظام،,فدای,افراد,نمی‌شود Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری درگفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر رسیدگی کامل به ابعاد مختلف پرونده فساد مالی اخیر، تصریح کرد: این موضوع یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب است و ایشان بارها فرمایشاتی در این ارتباط داشته‌اند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد اقتصادی، ادامه داد: بررسی پرونده تخلف مالی بزرگ  باید در فضای آرام بررسی شود و تاکنون نیز قوه قضاییه در این راستا با تدبیر و اقتدار عمل کرده است و با محاکمه متهمان اعتماد مردم به نظام بانکی کشور بیشتر خواهد شد.

وی افزود: با توجه به شکل و ساختاری که در نظام بانکی کشور وجود دارد، محاکمه متهمان اعتماد از دست رفته را جبران خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با اشاره به اینکه دستگاه قضایی دررسیدگی به پرونده‌های مهم، مخصوصا پرونده‌هایی که از حساسیت‌های بالایی برخوردارند، با حاشیه‌هایی مواجه می شود، بیان کرد: باید به جای حاشیه‌سازی، باید به دستگاه‌های قضایی و نظارتی فرصت داده شود تا بتواند در فضایی آرام به برگزاری و محاکمه متهمان اقدام کند.

شجاعی کیاسری گفت: قانون این پیش‌بینی را برای دستگاه قضا داشته که دراین مواقع اختیار عمل در دست قضات باشد و اکنون فضا برای تصمیم گیری‌های نهایی و قضایی مساعد است.

عضو فراکسیون اصولگرایان در ادامه به هجمه و فشاری که برای بررسی این پرونده به این قوه قضاییه وارد شده بود، اشاره و اضافه کرد: این فشارها به گونه‌ای نبود که دستگاه قضا نتواند به وظیفه قانونی خودعمل کند در حالی که عزم آنها را پیگیری جدی‌تر راسخ‌‌تر کرد.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه نیز برای عمل به وظیفه قانونی و همچنین جلب اعتماد افکارعمومی قصد برگزاری علنی این دادگاه را دارد و تلاش آنها در این راستا قابل تقدیر است.

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی صدا و سیما بیان داشت: موضع‌گیری‌های آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا در برابر این فساد اقتصادی محکم و قاطع بوده و نشان از اراده محکم دستگاه قضایی کشور با متهمان این پرونده داشته است تا هیچ حقی از مردم تضییع نشود.

شجاعی کیاسری تاکید کرد: خبررسانی مستمر و اطلاع‌رسانی مناسب نیز یکی از فاکتورهای مثبت دستگاه قضایی کشور در برخورد با این پرونده بوده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: برگزاری دادگاه علنی نشان می‌دهد که در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه مصلحت نظام فدای افراد نمی‌شود زیرا مردم کشورمان محرم‌ترین افراد در مسائل روز کشور هستند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز دوشنبه (۲۴بهمن) از برگزاری نخستین جلسه دادگاه پرونده فساد اقتصادی اخیر به صورت علنی در روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: ‌ برای ۳۲ نفر از متهمان پرونده فساد اقتصادی، کیفر‌خواست تنظیم و پرونده به دادگاه ارسال شده است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet