هدر اصلی
1390/11/26 10:57:00
سرویس اجتماعی
نادر قاضی‌پور:

قوه قضاییه به تمام شایعات و دروغ پراکنی‌ها پایان می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم ضمن بیان تشکر از اقدامات قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده فساد مالی اخیر، برخورد قاطعانه دستگاه قضایی کشور را راهی برای پایان دادن به تمام شایعات و دورغ‌پراکنی‌ها اعلام کرد.
قوه قضاییه به تمام شایعات و دروغ پراکنی‌ها پایان می‌دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم ضمن بیان تشکر از اقدامات قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده فساد مالی اخیر، برخورد قاطعانه دستگاه قضایی کشور را راهی برای پایان دادن به تمام شایعات و دورغ‌پراکنی‌ها اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7760.jpg قوه,قضاییه,به,تمام,شایعات,و,دروغ,پراکنی‌ها,پایان,می‌دهد Icana

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت گفت: نمایندگان مجلس از عملکرد قوه قضاییه تا رسیدن به مرحله برگزاری دادگاه این پرونده نهایت تشکر را دارند.    

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان حمایت نمایندگان مجلس از تیم رسیدگی‌کننده به پرونده فساد مالی اخیر ادامه داد: اعلام حمایت نمایندگان در ادامه رسیدگی به این پرونده،‌ می‌تواند پشتیبان مسئولان در برقراری عدالت در اعلام نتیجه حکم نهایی آن برای تمام متهمان باشد.

وی افزود:‌ همچنین نمایندگان مجلس از مسئول رسیدگی به این پرونده، صدور کیفرخواست برای تمام متهمان اعم از بخش خصوصی و بخش دولتی انتظار داشتند تا عدالتی که از مطالبات مقام معظم رهبری است در تمام شرایط رعایت شود.

قاضی‌پور یادآور شد: آنچه از شواهد امر و گزارش کمیسیون اصل 90 مشخص است، این است که برخی از دست‌اندرکاران با اعمال نفوذ و کم‌کاری‌های خود قصد به تعویق افتادن نتیجه نهایی پرونده را داشتند اما برخورد قاطعانه قوه قضاییه به ادامه کار خود، مانعی برای تأثیر این اعمال نفوذ‌ها خواهد بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضاییه و شخص آقای محسنی اژه‌ای با نظارت و پیشبرد مستقل و بی حاشیه خود، دور از جوسازی و دروغ پراکنی، توانسته با آرامش و بدون توجه به این شایعات کار را به برگزاری دادگاه علنی برساند.

وی با اشاره به خصوصیات افراد حاضر در قوه قضاییه، قاطعیت و عزم راسخ را از جمله خصوصیات آنها برای بررسی این پرونده اعلام و قضات برگزیده را از قضات خوب و با تجربه کشور بیان کرد.

قاضی پور با اشاره به نحوه برگزاری دادگاه 29 بهمن امسال، گفت: قضات در زمان برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی اخیر باید اجازه فیلمبرداری و پخش غیرمستقیم آن را دهند تا پس از اثبات اتهامات آنها، برای تمام مردم پخش و منتشر شود.

وی ادامه داد: شفافیت در برگزاری این جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید مسئولان با توجه به سایر جوانب امر مانند آبرو و سابقه فعالیت مسئولان در کشور، ابتدا جرایم را مشخص کرده و سپس با دلیل و مدرک به اطلاع اذهان عمومی رسانند.

قاضی‌پور علت این صحبت خود را با درنظر گرفتن شئونات نظام بیان کرد و گفت: ممکن است در برگزاری جلسات علنی یکی از متهمان بر خلاف جریان نظام جمهوری اسلامی صحبت کرده و با اطلاعات ناقص مخاطبان و اذهان عمومی، شایعات چند برابر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم بیان کرد: البته قوه قضاییه پس از مشخص شدن تمام زوایای پرونده مذکور، موظف به انتشار و پخش تمام اتفاقات جلسات دادگاه‌ها هستند./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet