هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

اتحادیه عرب درفضای بیداری در زمین آمریکا بازی می کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،با تاکید بر لزوم جلب توجه افکار عمومی جهان به جنایات علیه مردم در بحرین، گفت:در صورت طرح قطعنامه‌ای در این باره از سوی چین و روسیه در شورای امنیت،گام مهم بین‌المللی در این جهت برداشته خواهد شد.
چهارشنبه 26 بهمن 1390 ساعت 13:46
اتحادیه عرب درفضای بیداری در زمین آمریکا بازی می کند یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،با تاکید بر لزوم جلب توجه افکار عمومی جهان به جنایات علیه مردم در بحرین، گفت:در صورت طرح قطعنامه‌ای در این باره از سوی چین و روسیه در شورای امنیت،گام مهم بین‌المللی در این جهت برداشته خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/8389.jpg اتحادیه,عرب,درفضای,بیداری,در,زمین,آمریکا,بازی,می,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدحسین نقوی‌حسینی،با اشاره به درخواست اتحادیه عرب برای حضور نظامی غرب در سوریه،به ایسنا گفت:اگراتحادیه عرب به دنبال حفظ آرامش ومطالبات مردم است چرا درحالی که در یمن رژیم عبدالله صالح دو سال است مردم را قتل عام می‌کند،درخواست اعزام هیچ نیروی ناظری به این کشور نداده و همچنان در این کشور قتل عام مردم اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد:اینکه بعد از یک سال و نیم به خاک و خون کشیده شدن مردم در بحرین و حتی مشارکت عربستان در این بمباران،اتحادیه عرب درخواستی برای اعزام نیروی ناظربه بحرین نداشته،نشان می‌دهد که اتحادیه عرب در زمین آمریکایی‌ها بازی می‌کند و چون آمریکایی‌ها سیاست دوگانه‌ای دارند،اتحادیه عرب هم سیاست دوگانه‌ای را در پیش گرفته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد:متاسفانه اتحادیه عرب درفضای بیداری اسلامی و جنبش‌هایی که در منطقه رخ داده در حالی که می‌بایست در فضای مطالبات مردم و در جهت گسترش دموکراسی یا توسعه آزادی حرکت کند،درزمین آمریکا بازی کرده وآمریکا وغرب هم درجریان بیداری اسلامی سعی داشته‌اند حساب خود را با حکومت‌هایی که با او اختلاف نظر داشتند، تسویه کنند.

نقوی‌حسینی ادامه داد:دراین راستا سوریه ازجمله کشورهایی است که برای تسویه حساب، مدنظر آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده چرا که این کشور در خط مقدم جبهه مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار دارد و به همین جهت است که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها تلاش کردند در این فضای بیداری اسلامی ضربه‌ای به سوریه زده شود.

وی خاطر نشان کرد:درحالی که در سوریه مخالفین حکومت اسد در اقلیت بودند، کشورهای غربی سعی کردند با تحریک، تقویت و حتی آموزش نظامی برخی افراد این کشور را بی‌نظم و مردم را علیه حکومت سوریه تحریک کنند و حتی ناظرینی که به سوریه فرستادند نتوانستند نشان دهند شکافی وجود دارد و یا مردم در مقابل حکومت هستند به همین جهت دست به تاکتیک جدیدی زدند تا پای نیروهای نظامی اروپا و آمریکا را در کشور سوریه باز کنند و اهداف خود را دنبال کنند.

وی تصریح کرد: درخواست اتحادیه عرب برای حضور نیروهای ناظر در سوریه در حالی صورت می‌گیرد که ما می‌دانیم 90 درصد این نیروها، آمریکایی هستند و آمریکایی‌ها می‌خواهند با حضور در قالب نیروهای نظامی ناظر در سوریه اقدامات مورد نظر خود را انجام دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر لزوم توجه دادن بیشتر نهادهای بین‌المللی به جنایات علیه مردم در بحرین، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید فضا را به سوی نهادهای بین‌المللی مثل سازمان ملل متحد و اعتراضاتی ببرد که قابل طرح در مجامع حقوق بشری این سازمان است.

نقوی‌حسینی در پایان اظهار داشت: ایران باید بیش از پیش روی افکار عمومی جهان کار کند تا اولا سیاست دوگانه اتحادیه عرب و غرب را در بحرین به خوبی نشان دهد و ثانیا چهره و رفتار ضد حقوق بشری و جنایتکارانه رژیم بحرین و نیروهای آل‌سعود در این کشور را به نمایش بگذارد و بتواند مطالباتش را در این محافل مطرح کند./

 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000