خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/11/26 16:27:30
سرویس سیاسی
آقایی: مجری انتخابات درگیر تبلیغات انتخاباتی نشود

قانون انتخابات را اصلاح می‌کنیم

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با با بیان اینکه رعایت نشدن تعهد و اخلاق انتخاباتی از سوی برخی کاندیداها ناشی از خلاء قانونی است، گفت: با اصلاح قانون انتخابات جلو این بد اخلاقی های انتخاباتی را خواهیم گرفت.
قانون انتخابات را اصلاح می‌کنیم رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با با بیان اینکه رعایت نشدن تعهد و اخلاق انتخاباتی از سوی برخی کاندیداها ناشی از خلاء قانونی است، گفت: با اصلاح قانون انتخابات جلو این بد اخلاقی های انتخاباتی را خواهیم گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/12914.jpg قانون,انتخابات,را,اصلاح,می‌کنیم Icana

علی اکبر آقایی مغانجوقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره شیوع بداخلاقی‌‌‌‌‌‌ها در فضای انتخابانی کشور و تخریب چهره نامزدها، گفت: ضعف ایمان، طمع مقام و پایبندی نداشتن به تعهدات شرعی و خلاء قانونی در امکان برخورد با تخریب کنندگان باعث شده عده‌ای از کاندیداها به راحتی برای حذف رقیب دست به تهمت و افترا زنند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه نامزدها تا پایان انتخابات مصونیت دارند نمی‌توان متخلفان انتخاباتی را به دادگاه احضار کرده و آنها را مورد پیگرد قانونی قرارداد؛ متاسفانه برخی نامزدها هم با این نگاه و بدون ترس ازمجازات به تخریب رقبای خود می‌پردازند.

وی با یادآوری جمله‌ای از امام خمینی (ره) گفت: نظرامام خمینی (ره) با این گفته که «خدا نکند انسان قبل از اینکه خود را بسازد جامعه به او روی آورد که این فرد خود را می‌بازد و خسارت می زند» نیز این بود که تا زمانی که افراد در ایمان و مبانی فکری اسلامی خود قوی نباشند نمی توانند عهده دار مسئولیت‌های مهم اجرایی باشند.

عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس هشتم  با بیان اینکه خلاء قانونی موجود در این بخش از قانون انتخابات به برخی از نامزدها اجازه اینگونه بی‌اخلاقی‌ها را می‌دهد تصریح کرد: باید این قانون را طوری اصلاح کنیم که تخلفات انتخاباتی نامزدها در بررسی صلاحیت‌های بعدی آنها دیده شود، این عمل باعث می‌شود لااقل خدانترسان از مجازات در هراس باشند.

 

 مجری انتخابات درگیر تبلیغات انتخاباتی خود نشود

آقایی مغانجوقی در مورد ورود دولتی‌ها به انتخابات نیز گفت: ورود مجری انتخابات به بحث‌های انتخاباتی و تبلیغات به نفع نامزدهای مورد نظر خود خلاف قانون است و بداخلاقی بزرگ انتخاباتی محسوب می‌شود که قطعا تاثیر منفی در اذهان عمومی خواهد داشت.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مجریان انتخابات نیز باید مراقب تعهد ورفتارهای انتخاباتی خود باشند و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet