هدر اصلی
1390/11/28 11:30:00
سرویس اجتماعی
کریمی فیروز جایی مطرح کرد:

نیاز 500 میلیارد تومانی برای استاندارد‌سازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس درباره اعتبار مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس، گفت: برآوردها حاکی از این است که چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا سیستم گرمایش مرکزی در مدارس ایجاد شود.
نیاز 500 میلیارد تومانی برای استاندارد‌سازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس درباره اعتبار مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس، گفت: برآوردها حاکی از این است که چیزی حدود 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا سیستم گرمایش مرکزی در مدارس ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16298.jpg نیاز,500,میلیارد,تومانی,برای,استاندارد‌سازی,سیستم‌های,گرمایشی,و,سرمایشی Icana

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سیستم‌های گرمایشی مدارس، تصریح کرد:  در  گزارشی که رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه داد، عنوان شد که بیش از 70 درصد مدارس کشور از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردارند که شامل سیستم حرارت مرکزی یعنی شوفاژ و بخاری‌های استاندارد است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 30 درصد مدارس از بخاری‌های گازی و چکه‌ای استفاده می‌کنند که باید برای حل مشکل آنها اقدام شود.

وی افزود: برای اولین بار در سال 1389، ردیف مستقلی تحت عنوان استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در لایحه بودجه ایجاد شد که همان ردیف عینا در بودجه سال 90 هم گنجانده شد.

 این نماینده مردم در مجلس هشتم درباره اعتبار مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس، بیان کرد: برآوردها حاکی از این است که چیزی حدود 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا سیستم گرمایش مرکزی در مدارس ایجاد شود.

کریمی فیروزجایی گفت: امکان اینکه این بودجه را یک‌جا در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم، نیست ولی در آخرین جلسه‌ای که بیش از یک ماه پیش در کمیسیون آموزش و تحقیقات داشتیم به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور پیشنهاد دادیم که در یک برنامه چهار ساله، هر سال 120 میلیارد تومان به مدارس اختصاص دهد تا در طول چهار سال مشکل سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس حل شود./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet