هدر اصلی
1390/11/26 19:31:37
سرویس سیاسی
فرهنگی: موفقت دانشمندان هسته ای ایران در راستای توسعه کشور است

ادامه حرکت مقتدرانه ایران در مدار هسته ای

عضو هیئت رئیسه مجلس، دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای جدید مبنی بر ورود اورانیوم با غنای ۲۰ درصد به رآکتور تحقیقاتی تهران را موفقیتی در راستای توسعه کشور خواند و گفت: ایران همچنان به حرکت خود در زمینه دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه داده و آن را متوقف نخواهد کرد.
ادامه حرکت مقتدرانه ایران در مدار هسته ای عضو هیئت رئیسه مجلس، دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای جدید مبنی بر ورود اورانیوم با غنای 20 درصد به رآکتور تحقیقاتی تهران را موفقیتی در راستای توسعه کشور خواند و گفت: ایران همچنان به حرکت خود در زمینه دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه داده و آن را متوقف نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/12620.jpg ادامه,حرکت,مقتدرانه,ایران,در,مدار,هسته,ای Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران توسعه در همه ابعاد از جمله انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را در دستور کار خود دارد، افزود: کشورهای غربی و آمریکا بدانند که ایران مسیر توسعه و پیشرفت را با جدیت دنبال خواهد کرد بنابراین بیش از این با طرح موضوعات بی‌اساس خود و ایران را به زحمت نیندازند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه موضوع هسته‌ای ایران از مسیر گفت وگو و مذاکرات سیاسی به نتایج مثبتی خواهد رسید، ادامه داد: در پیش گرفتن چنین رویکردی هم بهانه را از دست بهانه‌جویان خارج کرده و هم کشور را در مسیر توسعه قرار خواهد داد.

وی کشورهای غربی را به در پیش گرفتن رفتارهای منطقی و عادلانه فرا خواند و گفت: آمریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی در حالی کشورهای دیگر را از استفاده انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای منع می‌کنند که خود به طور گسترده از آن استفاده کرده و حتی در زمنیه تسلیحاتی نیز از آن بهره می‌برند.

عضو هیئت رئیسه مجلس، با متناقض خواندن رویکرد غرب در استفاده از انرژی هسته‌ای، تصریح کرد: جای سؤال است کشورهایی که بر آسیب زا بودن استفاده از انرژی هسته‌ای تاکید داشته و همه را از آن محروم می‌کنند، خود را بی‌نیاز از انرژی هسته‌ای نمی‌دانند بنابراین تلاشها برای عقب نشینی ایران از مسیر هسته‌ای شدن راه به جایی نخواهد برد.

امروز و با حضور رئیس‌جمهور و فرزند شهید شهریاری، اورانیوم با غنای «20 درصد» وارد رآکتور تحقیقاتی تهران شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet