روز مجلس
1390/11/28 15:37:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقان:

انتخابات مجوزی برای زیر پا گذاشتن اخلاق نیست

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه انتخابات مجوزی برای زیر پا گذاشتن اخلاق،دین و کرامت انسانی و به دنبال آن ایجاد تفرقه،تشدد و تولید و گستراندن نفرت در بین مردم نیست،گفت:نباید در رقابت انتخاباتی کمترین بی‌حرمتی به چهره‌های مورد تایید نظام شود.
انتخابات مجوزی برای زیر پا گذاشتن اخلاق نیست یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه انتخابات مجوزی برای زیر پا گذاشتن اخلاق،دین و کرامت انسانی و به دنبال آن ایجاد تفرقه،تشدد و تولید و گستراندن نفرت در بین مردم نیست،گفت:نباید در رقابت انتخاباتی کمترین بی‌حرمتی به چهره‌های مورد تایید نظام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8539.jpg انتخابات,مجوزی,برای,زیر,پا,گذاشتن,اخلاق,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد دهقان با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت شخصیت‌های شاخص و محوری جریان‌های سیاسی گفت:باید حرمت تمامی افراد فعال در چارچوب نظام اسلامی و مورد تایید شورای نگهبان حفظ شود که در این بین حفظ حرمت چهره‌های مشهور و مورد تایید نظام بسیار ضروری است.

وی ادامه داد در این بین نباید حرمت افراد تایید صلاحیت نشده برای انتخابات مجلس مخدوش شود چون عدم تائید صلاحیت به معنای نداشتن صلاحیت تصدی بسیاری از شغل‌ها و پست‌ها نیست.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، با بیان اینکه جریانات سیاسی همچون جریان فتنه و برخی جریانی خاص با داشتن تعارض و مناقشه با نظام ولایت فقیه حرمتی ندارند، گفت: جریانات سیاسی معاند نظام که با در پیش گرفتن راه مبارزه در برابر مردم قرار گرفتند هیچ حرمتی ندارند.

دهقان در تببین شرایط برگزاری انتخابات سالم و رقابتی توام با حفظ اخلاق به تاکیدات مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد:همان‌طور که برگزاری انتخابات سالم زمینه‌ی رقابتی شدن آن را فراهم می‌کند، انتخابات ناسالم دیگر انگیزه‌ای برای حضور مردم در پای صندوق‌های رای به وجود نمی‌آورد.

وی، اعتماد مردم به هیات‌های نظارت و اجرایی را نیز عاملی برای مشارکت مردم در انتخابات برشمرد و با تاکید بر لزوم نبود کمترین دخالت از سوی مسوولان اجرایی در انتخابات گفت: با توجه به اهمیت بی‌طرفی مسوولان اجرایی در زمان انتخابات ، برگزاری جلسات در قالب ستادهای انتخاباتی از سوی برخی مسوولان نتیجه‌ای جز ضربه زدن به اعتماد مردم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اظهار نظرهای نخبگان جامعه نباید مردم را نسبت به نمایندگان و ادوار گذشته مجلس ناامید کند؛ چون ناامید کردن مردم و تخریب مجلس به سلامت انتخابات ضربه می‌زند.

نماینده طرقبه و چناران در مجلس ادامه داد: وجود نقاط منفی در عملکرد مجالس در هر دوره‌ای دلیلی بر تخریب کلیت مجلس نیست چرا که نتیجه این کار علاوه بر کاهش اعتماد مردم، رقابت و شور انتخاباتی را کم می‌کند.

وی هم‌چنین در تبیین وظایف کاندیداها برای برگزاری انتخاباتی پرشور گفت: نامزدهای انتخاباتی علاوه بر حفظ حرمت مجلس، مردم و خودشان نباید برای کسب رای، اخلاق را زیر پا بگذارند، چون هدف از برگزاری انتخابات حضور مردم در همایش بزرگ ملی در فضای آرام سیاسی با نگاه به تضارب دیدگاه‌ها و نظرات کاندیداها و در نهایت انتخاب بهترین افراد برای نمایندگی ملت در مجلس است تا عصاره فضائل ملت تشکیل شود.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم هم‌چنین توضیح داد: بر این اساس اگر رقبا به تخریب، بدگویی، تهمت و دروغ بپردازند دیگر لیاقت حضور در مجلس را ندارند و نمی‌توانند در راس تصمیم‌گیری کشور قرار گیرند.

وی تخریب را در سه زمان گذشته،حال و آینده تبیین کرد و افزود: تخریب گذشته به معنای تخریب عملکرد گذشتگان در ادوار مختلف مجلس است و در مقابل معنای تخریب آینده بیان مطالب و کارهای نشدنی از سوی کاندیداها و دور از اختیاراتشان است؛ از آن جا که اتخاذ این رویکردها در کنارتخریب رقبای انتخاباتی نتیجه‌ای جز تخریب نظام ندارد چنین افرادی با این شاخصه‌ها شایسته حضور در میدان‌ رقابت انتخاباتی نیستند.

دهقان همچنین با تاکید بر نقش کاندیداها در ایجاد رقابت، نشاط وسلامت انتخابات، یکی از وجوه سلامت انتخابات را نداشتن تخلفات به معنای فساد انتخاباتی و خریداری رای عنوان و اظهار کرد: از آن جا که اتخاذ چنین رویکردی خلاف شأن ملت ایران است باید مسوولان مربوطه مراقب آرای مردم در تمامی حوزه‌ها به‌خصوص حوزه‌های کوچک باشند تا رای‌ها توسط برخی از کاندیداها به شکل معامله در دسترس افراد قرار نگیرد.

این عضو هیات رییسه مجلس در پایان، بر مراقبت و نظارت هیات‌های نظارت و اجرایی از عملکرد کاندیداها و جلوگیری از بروز تخلفات انتخاباتی تاکید کرد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet