هدر اصلی
1390/11/28 17:01:00
سرویس اقتصادی
غلامعلی میگلی‌نژاد مطرح کرد:

نقش مؤثر خودروسازان در کاهش مصرف بنزین در کشور

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تولید خودروهای کم مصرف توسط خودروسازان صددرصد در کاهش مصرف سوخت در کشور مؤثر بوده و البته به جهت اهمیت استفاده از این نوع خودروها در شرایط حاضر، تولید خودروهایی با موتور کم‌مصرف باید با شتاب بیشتری تولید شود.
نقش مؤثر خودروسازان در کاهش مصرف بنزین در کشور عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تولید خودروهای کم مصرف توسط خودروسازان صددرصد در کاهش مصرف سوخت در کشور مؤثر بوده و البته به جهت اهمیت استفاده از این نوع خودروها در شرایط حاضر، تولید خودروهایی با موتور کم‌مصرف باید با شتاب بیشتری تولید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5794.jpg نقش,مؤثر,خودروسازان,در,کاهش,مصرف,بنزین,در,کشور Icana

غلامعلی میگلی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره نقش مؤثر خودروسازان در کاهش مصرف سوخت در کشور گفت: همزمان با اجرای طرح هدفمندسازی‌ یارانه‌ها، مقرر گردید تا شرکت‌های خودروساز داخلی تولید خودروهای کم‌مصرف را در اولویت کاری خود قرار دهند.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و بندر دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح در موتور خودروها و استفاده از موتورهای کم مصرف از اقداماتی است که پس از هدفمندسازی‌ یارانه‌ها می‌بایستی توسط خودروسازان انجام می‌گرفت این‌که تا چه اندازه خودروسازان در این راستا عملکرد موفقی را داشته‌اند جای تامل و بررسی دارد.

وی تصریح کرد: تلاش بر تولید خودروهای کم مصرف در راستای حذف یارانه انرژی از تعهداتی بود که خودروسازان اعلام نمودند.

این نماینده مجلس تولید خودروهای کم‌مصرف را همزمان با حذف یارانه انرژی، جهت مدیریت و کاهش مصرف سوخت در کشور لازم و ضروری دانست و گفت: تولید خودروهای کم مصرف توسط خودروسازان صددرصد در کاهش مصرف سوخت در کشور مؤثر بوده و البته با جهت اهمیت استفاده از این نوع خودروها در شرایط حاضر، تولید خودروهایی با موتور کم‌مصرف باید شتاب بیشتری تولید گردد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون خودروسازان باید به تعهداتشان براساس قانون هدمندسازی یارانه‌ها عمل کرده باشند چرا که کاهش مصرف سوخت خودروها علاوه‌بر این‌که منافع مشتریان را به‌دنبال دارد به نفع اقتصاد کشور نیز خواهد بود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet