هدر اصلی
1390/11/29 09:39:01
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری: لباسهای وارداتی با فرهنگ و باور مردم متناسب نیست

قانون ساماندهی مد و لباس همچنان بلاتکلیف

نایب رییس کمیسیون فرهنگی با اشاره به مصرف‌کنندگی کشورمان در بحث مد و لباس تصریح کرد: قصور وزارت صنعت و معدن و تجارت در اجرای قانون مد و لباس پذیرفته نیست.
قانون ساماندهی مد و لباس همچنان بلاتکلیف نایب رییس کمیسیون فرهنگی با اشاره به مصرف‌کنندگی کشورمان در بحث مد و لباس تصریح کرد: قصور وزارت صنعت و معدن و تجارت در اجرای قانون مد و لباس پذیرفته نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/5204.jpg قانون,ساماندهی,مد,و,لباس,همچنان,بلاتکلیف Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قانون ساماندهی مد و لباس گفت: در این قانون چندین دستگاه متولی اجرا هستند به این صورت که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در بخش طراحی مد فعالیت داشته باشد و این کار را منطبق با فرهنگ٬ اعتقادات و باورهای ملی و مذهبی جامعه ما انجام دهد٬ صدا و سیما تبلیغ کند و سپس وزارت وزارت صنعت و معدن و تجارت ضمن اقدام برای ممنوعیت ورود پوشاک خارجی٬ تولیداتی به حد انبوه داشته باشد و بازار را از تولیدات داخلی اشباع کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث مد و لباس بیشتر مصرف‌کننده و واردکننده هستیم٬ تصریح کرد: در شرایط کنونی لباسهای متناسب با فرهنگ و مذهب و باورهای ما در بازار به سختی پیدا می‌شود و مردم ما مجبور هستند از واردات دیگران استفاده کنند؛ لذا این قصور و کوتاهی از وزارت وزارت صنعت و معدن و تجارت پذیرفته نیست.

عضو ناظر مجلس در صدا و سیما با تاکید بر ضرورت حمایت جدی از صاحبان حرف در این عرصه برای عرضه تولیداتشان افزود: بعد از انجام طراحی‌ها در وزارت ارشاد٬ وزارت وزارت صنعت و معدن و تجارت می‌تواند با ورود به‌موقع٬ تاثیرگذار باشد و در صورت مشاهده تخلف٬ نیروی انتظامی ورود پیدا کند اما متاسفانه در شرایط کنونی٬ نه طراحی وجود دارد و نه تولید و ما از مرحله آخر شروع کرده و سراغ نیروی انتظامی می‌رویم.

عضو فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: اگر طراحی‌ها کاربردی و متناسب با ذوق و سلیقه جوانان٬زنان و مردان و بر اساس باورهای فرهنگی خودمان باشد٬ نیاز به ورود نیروی انتظامی نیست.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی به قانون معطل‌مانده ساماندهی مد و لباس اشاره کرد و درباره بودجه آن گفت: سال گذشته این موضوع٬ یک میلیارد بودجه داشت که کمیسیون فرهنگی نیز بر چگونگی هزینه‌کرد آن نظارت خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet