هدر اصلی
1390/11/29 09:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد:

ساختار "میراث فرهنگی" مانع جدی در مقابل نظارت از سوی مجلس

بیشترین موضع گیری های سیاسی در سازمان میراث فرهنگی صورت گرفته است و این یعنی این نهاد و مدیریتش در جایگاه اصلی خود نبوده است.
ساختار "میراث فرهنگی" مانع جدی در مقابل نظارت از سوی مجلس بیشترین موضع گیری های سیاسی در سازمان میراث فرهنگی صورت گرفته است و این یعنی این نهاد و مدیریتش در جایگاه اصلی خود نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/5462.jpg ساختار,"میراث,فرهنگی",مانع,جدی,در,مقابل,نظارت,از,سوی,مجلس Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام سید جلال یحیی زاده نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به اعتدال،گفت:متاسفانه از زمان ریاست آقای مرعشی در میراث فرهنگی،تغیرات ساختاری و مدیریتی در این سازمان رخ داد که ناموفق بود و ما چیز جدید و جالبی را در این دستگاه مشاهده نکردیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیران این سازمان در دولت های 12 سال گذشته تا کنون ، ادامه داد: کلا سازمان میراث جای رفت و آمدهای سیاسی و تفکرات و مواضع سیاسی بوده است. در این 12 سال،سیاسی ترین نهاد کشور وزارت خارجه نبوده است،بلکه سازمان میراث فرهنگی کشور بوده است!بیشترین موضع گیری های سیاسی درسازمان میراث فرهنگی صورت گرفته است و این یعنی این نهاد و مدیریتش در جایگاه اصلی خود نبوده است.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:این مشکل، این نهاد را تهدید می کند و به آن آسیب رسانده و ما در این زمینه توفیق زیادی نداشته ایم؛ در کمیسیون فرهنگی مجلس نیز به این نتیجه رسیده ایم و چندین بار سعی کردیم در مدیریت های مختلف با مدیران جدید این سازمان جلساتی داشته باشیم، اما احساس ما این بوده که سازمان میراث فرهنگی همواره ساز خود را زده است و از سویی مجلس ابزار نظارت عمیق و دقیق بر آن را نداشته است.
یحیی زاده خاطرنشان کرد:این دستگاه به شکل معاونت اداره می شود و ما وقتی دستگاهی به صورت معاونت است برای سوال کردن و تحقیق و تفحص کردن دستمان بسته است و این ساختار مانع خیلی جدی در مقابل نظارت پذیری از سوی مجلس است.
وی درخاتمه گفت:اگر تعامل مدیران این سازمان با مجلس بهبود نیابد،ناچار به تغییر ساختاریم ،البته نباید جایگاه میراث فرهنگی را تنزل دهیم و آوردن آن در حد یک اداره کل وزارتخانه، ژجفا در حق میراث فرهنگی کشور است./

 

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet