آغاز هفته وحدت
1390/11/29 11:07:26
سرویس اقتصادی
خیری، از عدم تشکیل جلسات شورای عالی آمار انتقاد کرد

شورای عالی آمار همچنان در تکاپوی تشکیل شدن

عضو ناظر مجلس در شورای عالی آمار، با انتقاد از تشکیل نشدن نشست‌های این شورا گفت: متاسفانه این شورا نیز مانند برخی دیگر از شوراهای عالی، تشکیل نشده است.
شورای عالی آمار همچنان در تکاپوی تشکیل شدن عضو ناظر مجلس در شورای عالی آمار، با انتقاد از تشکیل نشدن نشست‌های این شورا گفت: متاسفانه این شورا نیز مانند برخی دیگر از شوراهای عالی، تشکیل نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13399.jpg شورای,عالی,آمار,همچنان,در,تکاپوی,تشکیل,شدن Icana

احد خیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در شورای عالی آمار تاکنون جلسه‌ای به طور رسمی نداشتیم، اظهار کرد: بر خلاف اینکه من به عنوان عضو ناظر مجلس در این شورا بارها به آقای عادل‌آذر آمادگی خود را برای شرکت در نشست‌های این شورا اعلام کردم؛ اما متاسفانه هیچ نتیجه‌ای نداشت.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: حتی ما اعلام کردیم که آماده‌ایم در جهت حل مشکلات همفکری داشته باشیم که متاسفانه مانند برخی دیگر از شوراها، شورای عالی کار نیز تشکیل نشده است.

وی با اظهار تاسف از بی‌توجهی مسئولان به برگزاری نشست‌های شوراهای عالی، تصریح کرد: شورای‌عالی آمار در یک الی 2 ماه اخیر 3 جلسه داشته؛ اما هیچ‌کدام از این جلسات به‌دلیل حضور نیافتن رئیس شورا، معاون وزیر و برخی اعضا به رسمیت نرسیده است.

به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، پیگیری‌های زیادی در این رابطه صورت گرفته، این وضعیت بیش از دو سال است که ادامه دارد و آخرین جلسه شورای عالی آمار بدون حضور عادل آذر رئیس مرکز آمار برگزار شده بود.

20 مهرماه امسال با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حسن ونایی و احد خیری به عنوان ناظران قوه مقننه در شورای عالی آمار انتخاب شدند.

پیش از این جعفر قادری سخنگوی کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی، با اشاره به عدم انعکاس عملکرد شورای عالی امار در زمینه رفع مشکل ناهماهنگی بین دستگاه‌های آماری اعلام کرده بود که کمیسیون ویژه قصد دارد دراین زمینه پیشنهاداتی را در قالب اصلاح قانون ارایه دهد و احتمال دارد برای انکه امکان نظارت بیشتری بر عملکرد شورای عالی آمار فراهم شود، پیشنهاد عضویت یک یا چند تن از نمایندگان و اعضای کمیسیون‌های مربوطه در شورای عالی آمار نیز در دستور کار قرار گیرد.

نشست‌های شورای‌عالی آمار حداقل هرسه ماه یکبار و در سایر موارد بنا به دعوت شورای‌عالی آمار تشکیل خواهدشد. جلسات این شورای با حضور هشت نفر رسمیت خواهد یافت و تصمیمات شورا با رای موافق حداقل هفت نفر معتبر است؛ این در حالی است که بر اساس آن چیزی که در سایت دبیرخانه شورای عالی آمار درج شده، آخرین نشست این شورا مربوط به مرداد امسال است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet