خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/11/29 11:42:31
سرویس اجتماعی
عباسپور تهرانی فرد با اشاره به تاخیر در اعلام نتایج کنکور دکتری مطرح کرد:

افزایش ظرفیت کنکور دکتری نیازمند بودجه 100 میلیارد تومانی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تاخیر در اعلام نتایج کنکور تکمیلی دکتریگفت: وزارت علوم برای افزایش پذیرش دانشجویان دوره دکتری نیازمند حداقل ۱۰۰میلیارد تومان است تا به‌ازای هر دانشجو ۲۰میلیون تومان، در جهت فراهم کردن تجهیزات در اختیار دانشگاه مربوطه قرار دهند.
افزایش ظرفیت کنکور دکتری نیازمند بودجه 100 میلیارد تومانی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تاخیر در اعلام نتایج کنکور تکمیلی دکتریگفت: وزارت علوم برای افزایش پذیرش دانشجویان دوره دکتری نیازمند حداقل ۱۰۰میلیارد تومان است تا به‌ازای هر دانشجو ۲۰میلیون تومان، در جهت فراهم کردن تجهیزات در اختیار دانشگاه مربوطه قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/14492.jpg افزایش,ظرفیت,کنکور,دکتری,نیازمند,بودجه,100,میلیارد,تومانی Icana

علی‌عباسپورتهرانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان دوره‌های دکتری در دانشگاه‌های کشور و تاخیر در اعلام نتایج کنکور تکمیلی دکتری، تصریح کرد: زمانی که این مصوبه در شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب شد، اعلام کردم اگر می‌خواهیم ظرفیت دانشجویان دکتری ۲برابر شود و به ۱۰هزار نفر برسد باید حداقل ۱۰۰میلیارد تومان در اختیار وزارت علوم قرار بگیرد تا به‌ازای هر دانشجو ۲۰میلیون تومان، در جهت فراهم کردن تجهیزات و حمایت از دانشجو و استاد، بتوانند در اختیار دانشگاه مربوطه قرار دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درصورت تخصیص امکانات و بودجه این افزایش ظرفیت به خوبی به نتیجه مورد نظر خواهد رسید در غیر این صورت تصورات بر این خواهد بود که این موضوع اقدامی شعاری خواهد بود و این مصوبه قابلیت اجرایی ندارد و استادان نمی‌توانند پذیرش دانشجو داشته باشند.

وی افزود: برای سال 90 که بودجه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته نشده و اگر اعتبارات لازم برای پذیرش دانشجوی دکتری فراهم نشود، استادان قاعدتا دانشجوی مازاد نخواهند گرفت و این مصوبه به شکل مطلوب به اجرا در نخواهد آمد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: ۱۰۰میلیارد تومان رقمی نیست و دولت به راحتی می‌تواند از اعتباراتی که در اختیار دارد این مبلغ را به دانشگاه‌ها بدهد واگر این بودجه را به دانشگاه اختصاص دهیم بسیاری از مشکلات پیش آمده حل خواهد شد.

عباسپورتهرانی فرد گفت: ما در حال حاضر نیز با کمبود تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی برای تحصیلات تکمیلی مواجه هستیم و دانشجویان و استادان این مقطع ناراضی هستند؛اما با توجه به شرایط استادان سعی می‌کنند با طرح کردن تز‌های نظری یا گرفتن بعضی امکانات یا با تعمیر بعضی تجهیزات، دانشجویان فعلی را با کیفیت تربیت کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بیان داشت: در سیستم اطلاع‌رسانی و همچنین تعداد مقالات و حمایت از دانشجوی دکتری  با مشکلاتی روبه‌روهستیم، مثلا فضایی که باید به دانشجوی دکتری اختصاص داده شود تا در آن بتواند کارهای تحقیقاتی خود را انجام دهد در دانشگاه‌های ما محدود است، دسترسی به مقالات و شرکت در کنفرانس‌ها و داشتن تجهیزات و مواد اولیه برای تحقیقات خود، مواردی است که به‌دلیل محدودیت اعتباری دانشگاه‌ها، فراهم نیست.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: توجه نداشتن به این مسائل باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله تاخیر در اعلام نتایج شده و سردرگمی داوطلبان را به دنبال داشته است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet